Tomasz Organek o płycie "Głupi": wierzę w siłę rocka

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 18:39
- Brakowało mi w polskiej muzyce prostego, surowego i wyrazistego grania, bez owijania w bawełnę - powiedział w radiowej Jedynce wokalista, autor tekstów i gitarzysta, którego solowy album ujrzał światło dzienne na początku maja.
Audio
  • Tomasz Organek o płycie "Głupi" (Muzyczna Jedynka)
Tomasz Organek w studiu Jedynki
Tomasz Organek w studiu JedynkiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Artysta współpracował do tej pory m.in ze Smolikiem, jest też współzałożycielem grupy SOFA. Album "Głupi" jest sygnowany zespołem ØRGANEK, w którym oprócz lidera, wokalisty i autora tekstów Tomasza Organka, grają jeszcze basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz.

Organek zapewniał, że w osobistych tekstach i utworach, które znalazły się na płycie, zawarł całego siebie. - Nagrałem tę płytę, bo chciałem przestać unikać tematów, które nie mieszczą się w moich innych projektach np. SOFA. Chciałem stworzyć sobie przestrzeń, gdzie mogę się wypowiedzieć w pełni, bez skrępowania - powiedział gość "Muzycznej Jedynki".

Płyta "Głupi" jest rockowa, co może niektórych zaskakiwać. W rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem Organek tłumaczył jednak, że nigdy nie ukrywał się ze swoimi muzycznymi upodobaniami. - Może zaskakiwać tych, którzy mnie nie znają. Nawet na wkładce do płyty napisałem, że dziękuję ojcu za podarowanie mi trzech pierwszych kaset: The Beatles, Tadeusza Nalepy i Jimiego Hendrixa. Właśnie taką muzyką nasiąkałem przez wiele lat - stwierdził artysta.

Zdaniem Tomasza Organka, w muzyce rockowej nadal można stworzyć nową jakość. - W XXI wieku doszliśmy do bariery, żyjemy w postmodernizmie. Zlepiamy różne rzeczy, które już były, ale jeżeli przefiltrujemy to przez własną wrażliwość, to można uzyskać oryginalny efekt. Właśnie to chciałem zrobić. Na pewno nie chciałem doprowadzić do sytuacji, w której kopiuję różne zespoły i odgrywam kilka coverów. Gdyby tak miało być, to płytę wyrzuciłbym do kosza. Wierzę, że jest ona mną nacechowana - wyjaśnił gość Jedynki. - Udowodnię to też w swoich występach na żywo - podkreślił Organek.

Najbliższą okazję będzie miła już w sobotę 14 czerwca. Tomasz Organek wystąpi bowiem na Orange Warsaw Festival.

Piotr Metz o Orange Warsaw Festival >>>

Skąd pomysł na nazwę albumu "Głupi"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan Borys: płytę "Ikona" miałem bardzo długo w sercu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 19:59
- Znajdują się na niej nowe piosenki, jak również moje dawne kompozycje we współczesnych aranżacjach - powiedział muzyk, który po 30 latach milczenia wydał w Polsce nowy album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ta sama świetna Urszula, czyli płyta "Wielki odlot 2"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 16:59
- Trzydzieści lat dla głosu to dużo. Okazało się jednak, że nie miałam problemów z zaśpiewaniem swoich starych numerów - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" piosenkarka. Urszula przygotowała niespodziankę dla swoich fanów - album, który jest powrotem do początków jej artystycznej kariery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Metz: walczyłem o to, by koncerty gwiazd były w Polsce "normalką"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 14:52
- Gdyby rok temu ktoś mi powiedział, że zobaczę OutKast na własne oczy, to bym nie wierzył. A teraz się bardzo cieszę, że ten występ, pewnie jedyny w Polsce, trafi na Orange Warsaw Festival - mówił rzecznik festiwalu Piotr Metz.
rozwiń zwiń