Brathanki zagrają na trasie Lata z Radiem: cieszmy się muzyką na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 15:12
- Tytuł "moMtyle" niesie wiele znaczeń, dzięki niemu udało nam się osiągnąć ludyczny wydźwięk płyty - mówią muzycy zespołu w Jedynce. Materiał z najnowszego krążka już wkrótce usłyszy publiczność naszej letniej trasy koncertowej.
Audio
  • Brathanki o piosence "Mamo, ja nie chcę za mąż" (Muzyczna Jedynka)
Zespół Brathanki
Zespół BrathankiFoto: mat. promocyjne/Jacek Dyląg

Wokalistka i flecista Brathanków zjawili się w studiu "Muzycznej Jedynki" , by zaprezentować nowy singiel ze świeżutkiej, wydanej w czerwcu płyty "moMtyle".

- "Mamo, ja nie chcę za mąż" to opowieść o tym, że kobieta zmienną jest. Raz chce, raz nie chce, boryka się z problemem samorealizacji, ale też chce mieć drania do kochania - opowiada Agnieszka Dyk-Florkowska .

Jak mówi Stefan Błaszczyński, w warstwie muzycznej słychać dużo radości, którą czuć najbardziej podczas występów na żywo. - Prócz stałego składu zespołu do płyty przyczynili się znakomici goście: Leszek Szczerba z klarnetem, Sławek Berny i jego instrumenty perkusyjne, które dodają smaku i pełni tej muzyce - wymienia.

Płyta "moMtyle" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

Brathanki są jedną z gwiazd tegorocznej trasy Lata z Radiem! Jeśli więc chcecie poczuć magię ich muzyki, zapraszamy na koncerty!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Na płycie "moMtyle" Brathanki odzyskali dawną radość grania

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 16:28
- Mamy nadzieję, że tę radość, która towarzyszyła nam w studiu, a teraz jest obecna na koncertach i w relacjach między nami, będzie słychać również na naszej płycie - mówiła w Jedynce Agnieszka Dyk, wokalistka zespołu Brathanki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak brazylijska samba połączyła Banaszak, Koftę i Strobla

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 18:30
- Zawsze marzyłam, by z Januszem muzycznie się spotkać. Tym co nas łączy jest Brazylia i jej rytm, ja byłam zawsze rozmiłowana w tej muzycznej części świata, Strobel również. Jonasza poprosiliśmy, by do tych samb napisał nam teksty - o kulisach swojej pracy Hanna Banaszak opowiada w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

KOMBI Łosowski na trasie Lata z Radiem: od "Tańca w słońcu" po "Jaki jest wolności smak?"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 12:00
Z pierwszymi koncertami grupa wystąpi już 28 czerwca w Uniejowie. Podczas konferencji inauguracyjnej Sławomir Łosowski zdradził, z jakim repertuarem zagra w dziesięciu polskich miastach.
rozwiń zwiń