Miecznikowski: człowiek składa się nie tylko z poczucia humoru

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 22:49
- Często z kolegami artystami zastanawiamy się, co sprawia, że piosenka jest dobra, czyli taka, którą można wykonać z samą tylko gitarą. Takich piosenek szukałem dla siebie - o pracy nad solowym albumem opowiada Maciej Miecznikowski.
Audio
  • Maciej Miecznikowski wydał solową płytę (Muzyczna Jedynka)
Maciej Miecznikowski
Maciej MiecznikowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Muzyk przyznaje w rozmowie z Marcinem Kusym, że po dwunastu latach działalności w zespole Leszcze potrzebował odmiany. - Świat się wokół zmienił, ja się też zmieniłem przez te lata. Ta płyta to mój powrót do korzeni muzycznych i grania. Jestem przecież też instrumentalistą - wyjaśnia Maciej Miecznikowski.

Wokalista na blisko dwa lata wycofał się z życia scenicznego, by - jak przyznaje - poszukać siebie. - Życie jest zbyt krótkie, by robić do jego końca to samo. Tym bardziej, że zaczęło mnie to trochę dusić. Płyta "Będzie z nami dobrze" jest efektem tych poszukiwań i mojego nowego sposobu na życie - opowiada i dodaje, że album tematycznie odstaje od humorystycznej i dancingowej twórczości zespołu Leszcze. - Więcej tu przemyśleń i piosenek lirycznych, do których napisałem teksty i muzykę. W poczuciu humoru trzeba robić sobie przerwy.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

MUZYKA w radiowej Jedynce >>

Maciej Miecznikowski sprawdził się w wielu gatunkach i stylach muzycznych, od opery przez piosenki Osieckiej po kabaret. W radiowej Jedynce przyznaje, że nie lubi nudy i dziś nie potrafiłby powiedzieć, co go będzie zajmować za dwa lata. - Nawet na tej płycie każdy utwór jest inny.

W jednej z piosenek Miecznikowski śpiewa "Miłość każe osłom latać, dzisiaj jestem jednym z nich". W jakich okolicznościach powstał utwór? I jak muzyk przeżywał czas artystycznego wyciszenia? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/mc)

Czytaj także

Majka Jeżowska: nie jestem królową piosenki dziecięcej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 16:07
- Piosenkę można nazwać dziecięcą, gdy jest wykonywana przez dzieci. Ja już dzieckiem dawno nie jestem, śpiewam natomiast piosenki dla najmłodszych - mówiła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak brazylijska samba połączyła Banaszak, Koftę i Strobla

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 18:30
- Zawsze marzyłam, by z Januszem muzycznie się spotkać. Tym co nas łączy jest Brazylia i jej rytm, ja byłam zawsze rozmiłowana w tej muzycznej części świata, Strobel również. Jonasza poprosiliśmy, by do tych samb napisał nam teksty - o kulisach swojej pracy Hanna Banaszak opowiada w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń