OCN między polską i światową sceną. "Roznosi nas! Wchodzimy z nową płytą do studia"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 18:20
- Nie jesteśmy debiutantami, którzy liczyli na zdobycie Atlantydy pierwszego dnia. Znamy swoje miejsce w szeregu, robimy swoje i idzie to w bardzo dobrym kierunku - mówił w Jedynce Maciek Wasio, lider zespołu, który od 2013 roku jest w gronie światowych artystów firmy Warner Music Group.
Audio
  • Maciek Wasio o pracy nad nową płytą i rozwoju w ramach Warner Music Group (Muzyczna Jedynka)
Maciej Wasio, wokalista OCN w radiowej Jedynce
Maciej Wasio, wokalista OCN w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dzięki międzynarodowemu kontraktowi ukazał się szósty - w całości anglojęzyczny - album OCN (Ocean) "Waterfall", za którego brzmienie odpowiedzialny jest sam Vance Powell, laureat Grammy, ulubiony producent między innymi Jacka White’a. - Zagraliśmy z tą płytą 5 dużych tras, a dobre relacje z wytwórnią dają swobodę pracy, jakiej dawno nie miałem - przyznał w "Muzycznej Jedynce" Maciek Wasio .

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

MUZYKA w radiowej Jedynce >>>

Praca pod skrzydłami giganta światowego rynku muzycznego nie oznacza jednak, że OCN zapomina o polskich fanach. W studiu radiowej Jedynki zjawił się z reedycją płyty "Waterfall" wzbogaconą o krążek DVD, na którym znajdziemy wywiad z Vancem Powellem, nagranie koncertu grupy na Orange Warsaw Festival 2013 oraz teledysk do singla "Definicja" - polskojęzycznej wersji piosenki "Waterfall", nagrana wspólnie z wokalistą grupy Jamal, Tomkiem "Miodem" Mioduszewskim.

- Mocno tu czuć rękę Marcina Borsa, który nie tylko dołożył polskie wokale, ale całkowicie przemodelował brzmienie bębnów, zmienił ich formę. To nie tylko "Waterfall" z polskimi tekstami - podkreśla.

Praca nad nowym krążkiem, to kolejna dobra wiadomość dla fanów formacji, której siłą zawsze były teksty. - Przeskoczył mi nieco punkt ciążenia, jeśli chodzi o muzykę. Dużo bardziej w tej chwili liczy się dla mnie przekaz i to, co chce się powiedzieć. Może to przychodzi z wiekiem, może to kwestia demonów w głowie... Coraz więcej emocji odkłada się na tym twardym dysku i może to dobry moment, żeby je wypluć - zastanawiał się w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

Kiedy płyta się ukaże i jakie są szanse, że usłyszymy OCN na koncertach w Polsce i zagranicznych festiwalach? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

***

Ocean powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Dziś zespół tworzą: Maciek Wasio (wokal, gitara), Piotr "Quentin" Wojtanowski (gitara basowa) i Bolek Wilczek (perkusja)

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/pj)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Rock OCN
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małaszyński: zakładając Cochise nie myśleliśmy o zdobywaniu list przebojów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 11:29
Aktor, dziennikarz, nauczyciel i animator kultury od 10 lat tworzą skład białostockiej grupy rockowo-metalowej. - Każdy z nas utrzymuje się ze swojego zawodu wyuczonego, ale Cochise nie jest dodatkiem. Ten zespół to krwiobieg w naszym organizmie, zakładając go nie myśleliśmy o czerwonych dywanach - mówił w Jedynce Paweł Małaszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski zespół Chemia zagra w Hollywood. "Emocje są niesamowite!"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 13:48
Grali już przed Deepe Purple i Guns'n'Roses, teraz wystąpią dla najważniejszych promotorów, menadżerów i agentów z całego świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mick Jagger - mistrz kreacji obojętny na prawdę

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 19:48
- Autor Philip Norman przyznaje, że ta biografia nie była autoryzowana, bo Jagger nie był zainteresowany jakąkolwiek współpracą. Muzykowi jest obojętne, co powiedzą o nim media czy specjaliści od wizerunku - biografię wokalisty The Rolling Stones recenzuje w Jedynce Zbigniew Krajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wieczór należy do nas!" - zobacz koncert Chylińskiej na trasie Lata z Radiem [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 11:55
- Muszę Wam powiedzieć, że mam swoją osobistą historię związaną z Latem z Radiem. Tak naprawdę, nieformalnie, debiutowałam właśnie na koncercie tej trasy, to była cudowna chwila. Dziś powracam na miejsce zbrodni, choć to nieodpowiednie słowo - mówiła Agnieszka Chylińska na koncercie w Tarnowie Podgórnym.
rozwiń zwiń