Janusz Panasewicz zamierza zostać kompozytorem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 19:47
- Czuję, że mógłbym komponować. Nie wiem… może za długo zbierałem się na odwagę, żeby powiedzieć sobie: "Dlaczego sam nie możesz napisać dla siebie piosenek?” - mówił w Jedynce Janusz Panasewicz, wokalista Lady Pank.
Audio
  • Janusz Panasewicz o komponowaniu piosenek, nowej płycie Lady Pank i incydencie podczas koncertu w Tarnobrzegu (Muzyczna Jedynka)
Janusz Panasewicz
Janusz PanasewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość "Muzycznej Jedynki" ma na koncie również dwie płyty solowe. Najnowsza - "Fotografie" - ukazała się w marcu 2014 roku, 6 lat po debiucie zatytułowanym po prostu "Panasewicz". Jak przyznaje sam artysta, na kolejny album jego fani nie będą musieli czekać aż tak długo.

- Poza swoją działalnością mam Lady Pank, z którym przygotowujemy nową płytę. Myślę, że wydamy ją na wiosnę przyszłego roku. Janek Borysewicz skomponował już kilka piosenek i teraz będziemy się na tym skupiali. Nie ukrywam natomiast, że zamierzam również nagrać kolejną solową płytę. Nie zdziwię się, jeżeli oprócz tekstów sam napiszę również muzykę - tłumaczył Janusz Panasewicz.

Muzyk ciągle ma również kontakt z aktorstwem. Już we wrześniu na Festiwalu Filmowym w Gdyni pokazany zostanie film "Kino" Magdaleny Wleklik i Tomasza Lechickiego z Januszem Panasewiczem w jednej z ról. Wokalista Lady Pank zagrał wcześniej m.in. w obrazie Doroty Kędzierzawskiej pt. "Nic" (1998). - To było dla mnie ogromne wyzwanie. Wcześniej znałem kino tej reżyserki i miałem ogromny szacunek dla tego, co robi. Ja w ogóle kocham kino. Właściwie każdego dnia, wieczorem albo nocą, znajduję sobie do obejrzenia jakiś film, który może nie jest popularny, ale ma dla mnie jakąś wartość - podkreślał artysta.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Piosenkarz przeprosił ponownie za to, że podczas lipcowego koncertu "Lata z Radiem" w Tarnobrzegu był pod wpływem alkoholu. - Tego wymaga według mnie przyzwoitość. Skoro zawiodłem, to mówię "sorry". Nie chciałem wymyślać jakichś chorób czy „nie wiadomo czego”. Coś takiego po prostu nie powinno się zdarzyć. Nie czułem się z tym dobrze i do dziś tak jest. Trzeba jednak żyć dalej, mówić szczerze, co się stało, i z otwartą przyłbicą wychodzić dalej na scenę - stwierdził Panasewicz.

Co jeszcze wokalista Lady Pank mówił o niedawnym incydencie? Posłuchaj nagrania.

Rozmawiała Iza Żukowska.

pg, mm

Czytaj także

Lato z Radiem: Lady Pank i rockandrollowe życie na trasie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 14:02
- Potrafiliśmy cały rok spędzić poza domem. Dostawałem aż uczulenia od hotelowej wykładziny. Cały czas koncerty, balangi i tak w kółko. Jak rockandrollowcy, prawidłowo znaczy się - wspominał Jedynce Andrzej Mogielnicki, współzałożyciel Lady Pank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Minus zero", czyli Lady Pank podbijają USA

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 11:42
- Przyjechali do nas Amerykanie i powiedzieli, że skoro jest takie zainteresowanie Polską z racji Solidarności i stanu wojennego, to chcieliby to wykorzystać - mówił w Jedynce Andrzej Mogielnicki, autor tekstów i współtwórca zespołu Lady Pank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Panasewicz o płycie "Fotografie": zaczynało się niewinnie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 16:24
- Miałem już propozycję, a nawet ochotę, by coś nagrać. Miałem też kilka piosenek różnych kompozytorów, ale nie uważałem, że to materiał gotowy, by nagrać płytę. Pewnego wieczoru pomyślałem, że napiszę do Johna Portera... - o pracy nad solowym krążkiem opowiadał Janusz Panasewicz w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń