X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Zygmunt śpiewa Baczyńskiego. "Nie bałem się porównań z Demarczyk"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 20:09
- Jako 17-latek napisałem muzykę do trzech wierszy Baczyńskiego i wystąpiłem na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej. Prof. Aleksander Bardini i Czesław Niemen, chwalili mnie, że poszedłem w opozycji do wykonania Ewy Demarczyk - mówił w Jedynce Sławomir Zygmunt.
Audio
  • Sławomir Zygmunt o płycie "Elegia o chłopcu polskim" (Muzyczna Jedynka)
Sławomir Zygmunt
Sławomir ZygmuntFoto: Jacek Konecki/PR

Płyta "Elegia o chłopcu polskim" miała premierę 1 sierpnia. Znalazło się na niej 15, w większości miłosnych, wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, które poeta pisał do swojej żony. Sławomir Zygmunt stworzył do nich muzykę. - W dorosłym życiu Baczyński trochę zszedł u mnie na bok, byli inni poeci, inni autorzy. Co kilka lat wracałem jednak do jego wierszy. Od 5 lat starałem się, żeby wydać tę płytę. Niestety, z tego typu muzyką nie jest w Polsce łatwo - podkreślał gość "Muzycznej Jedynki".

Krzysztof Kamil Baczyński w serwisie specjalnym o Powstaniu Warszawskim >>>

Sławomira Zygmunta z osobą K. K. Baczyńskiego łączy także wątek osobisty. Przed II wojną światową jego dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy co poeta (róg Hołówki i Podchorążych na warszawskim Czerniakowie). - Gdy byłem mały, w moim domu często wspominało się Baczyńskiego. Słyszałem również wiele opowieści o okupacji, o Powstaniu Warszawskim. Wielu członków mojej rodziny zginęło w tamtym okresie - tłumaczył muzyk i dziennikarz.

Na żywo utworów z płyty "Elegia o chłopcu polskim" będzie można wysłuchać 4 września w warszawskiej klubokawiarni Kalinowe serce.

Baczyńskich historia w odcinkach - słuchaj w "Lekturach Jedynki" >>>

Rozmawiała Maria Szabłowska.

pg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Kamil Baczyński - poeta, który zamienił pióro na karabin

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 06:05
- Krzysztof Kamil Baczyński nie uważał poezji za swoje powołanie. Jego wielkim pragnieniem było zostać żołnierzem - wspominał Bogdan Deczkowski, powstańczy dowódca poety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość w mrocznych czasach wojny. Basia i Krzysztof Baczyńscy

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 02:35
To dla niej powstały jedne z najpiękniejszych erotyków w polskiej literaturze. Życie obojga zakończyło się w powstańczej Warszawie. Miłość Barbary i Krzysztofa Baczyńskich jest tematem książki "Ty jesteś moje imię" Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baczyńskich historia w odcinkach

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 16:10
Fragmenty powieści "Ty jesteś moje imię", która opowiada o losach Barbary i Krzysztofa Baczyńskich, na antenie Jedynki czyta Magdalena Różczka.
rozwiń zwiń