Mariusz Wawrzyńczyk: artysta nie może ukrywać swojej osobowości

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 20:40
Jego talent doceniła Urszula Dudziak, a zaraz po niej pokochały go rzesze fanów. W "Muzycznej Jedynce" Mariusz Wawrzyńczyk zaprezentował po raz pierwszy nową piosenkę i opowiedział o swoich muzycznych inspiracjach.
Audio
  • Mariusz Wawrzyńczyk, uczestnik programu "Bitwa na głosy", o tym jak rozwija się jego kariera (Muzyczna Jedynka)
Mariusz Wawrzyńczyk z Marią Szabłowską w studiu radiowej Jedynki
Mariusz Wawrzyńczyk z Marią Szabłowską w studiu radiowej JedynkiFoto: Polskie Radio

Mariusz Wawrzyńczyk był uczestnikiem "Must be the music", "Szansy na sukces" i "Bitwy na głosy". W tym ostatnim programie śpiewał w drużynie Urszuli Dudziak, z którą przyjaźni się do dziś. Jak zdradził w Jedynce, artystka udziela mu cennych rad. Powiedziała mu m.in. by wszystko, co robi, wypływało z serca i by jego muzyka była o czymś. Wawrzyńczyk stara się postępować według sugestii bardziej doświadczonej koleżanki. - Najważniejsza w piosence jest melodia, a w artyście dusza, którą trzeba wydobyć z siebie - powiedział gość Jedynki.

Wawrzyńczyk zrozumiał, że na dłuższą metę śpiewanie coverów nie ma sensu. - Artysta rozwija się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy może przekazać publiczności siebie - powiedział w rozmowie z Marią Szabłowską. - Artysta, który śpiewa, tworzy, pokazuje się na scenie musi się czymś odznaczać. Nie można wyjść, zaśpiewać i zejść ze sceny - stwierdził muzyk.

Wawrzyńczyk mówił też o swoich muzycznych inspiracjach. Wśród artystów, którzy są jego idolami wymienił Irenę Santor, Beatę Kozidrak i Marylę Rodowicz. Wzorem dla niego jest jednak Czesław Niemen.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

bk,tj

Czytaj także

Maciej Mizgalski: domykam materiał na pierwszą płytę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 14:52
Kogo Maciej Mizgalski przestrzega w piosence "Pokochaj" i jak wykorzysta swoje 24 godziny w studio Polskiego Radia? O tym artysta mówił w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Litwin-Sarzyńska: Janis Joplin jest moją duchową patronką

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 17:20
- Gdy tylko upadam to dostaję od niej porządnego kopniaka w tyłek - wyznała w radiowej Jedynce aktorka i piosenkarka, która jest pomysłodawczynią, współautorką i wykonawczynią monodramu muzycznego "Moja mama Janis".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Lips nie zwalniają tempa. Zapowiadają nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 18:25
- Intensywnie pracujemy nad nowymi nagraniami. Połowę kompozycji mamy już wyprodukowane - zapewniał w "Muzycznej Jedynce" Łukasz Lazer z zespołu Red Lips.
rozwiń zwiń