Katarzyna Stankiewicz o swoim powrocie: długo zbierałam materiał dowodowy

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 08:00
- Przez ostatnich pięć lat przeżywałam różne emocje, żeby móc je później wykorzystać w mojej muzyce. Ta płyta to emocjonalna opowieść o przebudzeniu, stopniowym odnajdywaniu własnych wartości - mówiła w Jedynce Katarzyna Stankiewicz. Niebawem ukaże się nowa płyta artystki pt. "Lucy and the Loop".
Audio
  • Katarzyna Stankiewicz o płycie "Lucy and the Loop" (Muzyczna Jedynka)
Katarzyna Stankiewicz
Katarzyna StankiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Będzie to koncept album, w którego centrum znajdzie się tytułowa Lucy. - Zabierze ona słuchaczy do swojego świata. Opowieść mojej bohaterki zacznie się od piosenki "Alone", czyli w dość smutnym momencie jej życia, ale w miarę trwania zmierzać będzie w stronę jasności, otwarcia, spotkania ze sobą - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" Katarzyna Stankiewicz.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>>

Artystka przyznała, że na płycie "Lucy and the Loop" nie zabraknie również wątków autobiograficznych. - Każda płyta jest dla mnie zapisem konkretnych emocji, zapisem konkretnego etapu w moim życiu. Żeby powiedzieć coś prawdziwego, musi pojawić się wątek autobiograficzny. Nie chciałam jednak uprawiać ekshibicjonizmu, więc wymieliłam sobie, że moje przeżycia i cechy wymieszam z cechami innych ludzi, które u nich lubię. To tego była mi potrzebna Lucy. Ulepiłam tę bohaterkę z wszystkich rzeczy, które lubię, choć nie jest to bohaterka idealna - podkreślała ekswokalistka Varius Manx.

Na albumie znajdzie się 10 piosenek, wszystkie w języku angielskim. - Było mi to potrzebne, żeby wrzucić się na głęboką wodę. Najlepiej funkcjonuję w warunkach, które nie są dla mnie wytartą ścieżką. Po tym jak napisałam "Extrapop" i "Mimikrę" poczułam się tak zaprzyjaźniona z językiem polskim, że miałam wręcz poczucie, że przekroczyłam swoje własne możliwości. Poczułam, że żeby iść dalej, muszę wkroczyć na grunt inne języka, niż ojczysty. Poza tym, gdy zabieram się za komponowanie zawsze śpiewam w języku angielskim. Dopiero później buduję polski tekst. Ja chyba po prostu myślę o muzyce w języku angielskim - zdradziła Katarzyna Stankiewicz.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Pierwsza od 2006 roku płyta artystki będzie miała premierę jeszcze we wrześniu. Wydawnictwo promuje singiel "Lucy", niedawna Piosenka dnia Jedynki.

Na czym polega projekt "10" związany z nowym albumem Kasi Stankiewicz i gdzie piosenkarka będzie koncertować w najbliższym czasie - dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

pg, ac

Czytaj także

"Gdyby sława miała kolor, byłaby jaskrawo czerwona"

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2012 14:51
Kasia Stankiewicz, której piosenki w latach 90. święciły triumfy na listach przebojów, dziś cieszy się, że tę popularność ma już za sobą. – Nikomu tego nie życzę – mówi gość Czwórki. – To było straszne, czułam, że cały czas jestem "na powierzchni", a ja wolę być "w środku" zdarzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz: pomysły przychodzą, gdy chodzę lub jeżdżę

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 17:14
- Od momentu, kiedy wystartowaliśmy z "Lucy", gdy pokazaliśmy teledysk do tego utworu, reakcje są wspaniałe - mówi w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Kasia Stankiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sick Live: najlepiej w naszym zespole sprawdza się praca kolektywna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 10:31
- Nie tworzymy osobno po domach, tylko razem. Wtedy przychodzą nam do głowy najlepsze pomysły. Nawet gdy nie mamy specjalnej ochoty na spotkanie, wiemy, że może urodzić się z tego coś dobrego - mówili w Jedynce Marcin Sucharski i Jacek Winkiel z zespołu Sick Live.
rozwiń zwiń