Warszawskie brzmienie w nowym wydaniu. Warszawskie Combo Taneczne

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 04:56
Dobierając członków zespołu Jan Emil Młynarski myślał o tym, by odtworzyć warszawskie brzmienie. - Chciałbym, by istniało poczucie tożsamości, które nie wynika z metryki, tylko z tego, co się dla tego miasta robi. Jeśli ktoś przyjeżdża z innego miasta pracować tutaj, to niech pozna jego historię i samo miejsce, w którym żyje - mówi jedynce lider Warszawskiego Comba Tanecznego.
Audio
  • Jan Emil Młynarskim o Warszawskim Combo Tanecznym (Muzyczna Jedynka)
Warszawskie Combo Taneczne, pod dyrekcją Jana Młynarskiego, gra przede wszystkim podwórkowe wersje piosenek starej Warszawy.
Warszawskie Combo Taneczne, pod dyrekcją Jana Młynarskiego, gra przede wszystkim "podwórkowe" wersje piosenek starej Warszawy. Foto: materiały promocyjne/Justyna Jaworska

Jan Emil Młynarski mówiąc o różnicy pomiędzy starymi piosenkami a tymi, które obecnie powstają porównał je do starych przedwojennych kamienic i nowych domów, które stawiają deweloperzy. - Zobaczymy ile te domy wytrzymają. Myślę, że piosenki, które wykonujemy z moją kapelą się nie starzeją, bo jest to klasyka, ale zbudowana również wokół mocnych i konkretnych prawideł, które sprawiają, że one zawsze działają, są piękne i oddziałują na słuchacza - opowiada muzyk.
Jak dodaje, zawsze chciał związać swoje życie z muzyką i graniem. - Nie wiedziałem jakie to jest trudne, ciężkie i niewdzięczne, ale chciałem właśnie tego. I musiałem przejść bardzo długą drogę i pokonać wiele trudności - wspomina Jan Młynarski.
Muzyk przyznaje, że wychował się na piosenkach, które teraz wykonuje Warszawskie Combo Taneczne. - Nabrałem pewności i podjąłem decyzję, że chcę to robić i jest to w pewnym sensie naturalne dla mnie. Aczkolwiek nie jest to główny nurt mojej działalności, jest to bardziej hobby, a płyta została nagrana dla naszych odbiorców, którzy dodają nam wiary - podkreśla lider grupy.
Jaką tradycję kontynuuje Warszawskie Combo Taneczne? Jakie inne projekty ma w planach grupa? Posłuchaj całej rozmowy.

Album "Przyznaj się" to debiutancki krążek formacji specjalizującej się w piosenkach starej Warszawy. Płytę promuje piosenka "Ach, te Rumunki!". Utwór powstał w 1934 roku i był pierwotnie wykonywany przez Tadeusza Faliszewskiego.

Warszawskie Combo Taneczne to siedem osób, które postanowiły ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

"Muzyczną Jedynkę" poprowadziła Maria Szabłowska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

materiały promocyjne, sm/ag

Czytaj także

Kobiety metamuzyczne pokazują, jak można żyć pięknie i z pasją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 15:49
- To kobiety różnych pokoleń wykonujące różne gatunki muzyczne, ale również osoby, które muzyką żyją, chociaż jej nie wykonują - mówi Artur Cieślar o bohaterkach swojej książki "Kobieta metamuzyczna". To zbiór opowieści nie tylko o muzyce, ale i kobiecej duszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maryla Rodowicz. Czego jeszcze o niej nie wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 01:00
Weekend z gwiazdą w radiowej Jedynce to znakomita okazja, by poznać nowe fakty z życia i kariery gwiazd sceny muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy koncertów legend - szokują, zachwycają, przełamują tabu

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 13:00
Nie każdy świetny muzyk staje się legendą. Niektórzy wchodzą na scenę, przez kilka lat błyszczą na niej, by wkrótce świat o nich zapomniał. Beatlesi, Janis Joplin, Abba, czy Czesław Niemen to artyści którzy podczas koncertów przełamywali społeczne konwenanse, i także dlatego wciąż są słuchani i zdobywają nowych fanów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Kuklińska: dzięki fanom jestem tu, gdzie jestem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 08:11
- Jestem tancerką i choreografem, obecnie najczęściej pracuję jako aktorka, a wcześniej śpiewałam recitale. W tej chwili gram w paru sztukach, które jeżdżą po całej Polsce, co jest bardziej misyjną pracą - mówiła w Jedynce Ewa Kuklińska.
rozwiń zwiń