Nigeryjczyk KC Nwokoye: Polska to mój dom

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 15:46
- Mieszkam w Polsce od kilku lat. Gdy daję koncert, to przychodzą Polacy. Na moim fan page’u mam więcej fanów z Polski niż z Nigerii. Uczę się też polskiego, więc myślę, że jestem zarówno nigeryjskim, jak i polskim artystą - mówił w Jedynce KC Nwokoye.
Audio
  • KC Nwokoye o życiu w Polsce i debiutanckiej płycie "Shine" (Muzyczna Jedynka)
KC Nwokoye
KC NwokoyeFoto: materiały promocyjne

Urodzony w Nigerii wokalista, kompozytor i autor tekstów przed przyjazdem do Polski mieszkał w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. - Zdecydowałem się zamieszkać w Polsce. Tutaj zacząłem zajmować się muzyką i poszukiwaniem siebie jako artysty. Odkryłem, że jestem piosenkarzem soulowym. Wcześniej wydawało mi się, że mój gatunek to R&B, bo wszyscy artyści z Afryki zajmują się R&B - śmiał się w "Muzycznej Jedynce" KC Nwokoye.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>>

Przełomowym momentem w karierze piosenkarza była nawiązanie współpracy z polskim zespołem. - Wtedy właśnie odkryłem, że kocham soul. To było wspaniałe. Poczułem się bardzo komfortowo, poczułem się tutaj jak w domu - podkreślał w rozmowie z Izą Żukowską.

Debiutancka płyta polsko-nigeryjskiego artysty, zatytułowana "Shine", ukaże się 26 września. Znajdzie się na niej m.in. utwór "Homo", jedna z wrześniowych Piosenek dnia Jedynki. - Staraliśmy się, żeby ten album był wielokulturowy. Jestem bardzo podekscytowany zbliżającą się premierą. Mam nadzieję, ze słuchacze polubią piosenki, które napisałem- stwierdził KC Nwokoye.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Gdzie odbędą się najbliższe koncerty artysty dowiesz się z nagrania audycji.

Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

pg,tj

Czytaj także

Sick Live: najlepiej w naszym zespole sprawdza się praca kolektywna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 10:31
- Nie tworzymy osobno po domach, tylko razem. Wtedy przychodzą nam do głowy najlepsze pomysły. Nawet gdy nie mamy specjalnej ochoty na spotkanie, wiemy, że może urodzić się z tego coś dobrego - mówili w Jedynce Marcin Sucharski i Jacek Winkiel z zespołu Sick Live.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Stankiewicz o swoim powrocie: długo zbierałam materiał dowodowy

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 08:00
- Przez ostatnich pięć lat przeżywałam różne emocje, żeby móc je później wykorzystać w mojej muzyce. Ta płyta to emocjonalna opowieść o przebudzeniu, stopniowym odnajdywaniu własnych wartości - mówiła w Jedynce Katarzyna Stankiewicz. Niebawem ukaże się nowa płyta artystki pt. "Lucy and the Loop".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz wyda płytę w Polskim Radiu!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 15:58
27 października ukaże się reedycja debiutanckiej płyty Edyty Bartosiewicz zatytułowana "Love & more…". Na podwójnym albumie wydanym przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia znajdziemy oryginalny materiał z 1992 roku oraz nagrania archiwalne i premierowe, w tym singiel "Nie zabijaj miłości", który miał premierę 15 września.
rozwiń zwiń