X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gaba Kulka prezentuje "The Escapist": na następną płytę słuchacze nie będą czekali pięciu lat

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 17:44
- Piosenki z polskimi tekstami, które nie znalazły się na "Eskapiście" to pula do chwalenia się później, czekają na kolejną płytę - o swoim najnowszym krążku i muzycznych planach Gaba Kulka opowiadała w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Gaba Kulka zaprasza na koncerty trasy "The Escapist" (Muzyczna Jedynka)
Gaba Kulka w studiu Radiowej Jedynki
Gaba Kulka w studiu Radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Na wydanym 8 września "The Escapist" znalazły się dwie polskie piosenki, a szczególną, poetycką wartość ich tekstów już na początku rozmowy podkreślił Zbigniew Zegler, szef Redakcji Muzycznej Radiowej Jedynki. - Jestem z nich ogromnie zadowolona, powiem nieskromnie. Rodziły się w dość szczególnych momentach i są przeze mnie bardzo dopieszczone - opowiadała Gaba Kulka o tekstach "Z Marcepana" i "Wielkie Wrażenie". Na szczęście dla miłośników jej talentu artystka nie zamierza porzucać muzyki na rzecz wierszy, tym bardziej, że album "The Escapist" napawa ją szczególną dumą także z uwagi na kompozycje.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Podobnie jak przy wcześniejszych projektach Gabie towarzyszyli Wacław Zimpel, Robert Rasz i Wojtek Traczyk, a produkcja zajął się Marcin Bors. - Każdy członek tego zespołu ma odrębne życie muzyczne, to też jest siłą tego składu. Czuję jednak, że nie jesteśmy tylko zbiorem muzyków, którzy pracują nad jednym projektem, ale że ten krążek to zunifikowana wizja czterech, w porywach pięciu osób, które mówią jednym głosem - opowiada w "Muzycznej Jedynce".

Wśród muzycznych odniesień, jakie na płycie "The Escapist" znajdą słuchacze, Gaba Kulka wymienia twórczość Eltona Johna czy akustycznych nagrań Led Zeppelin. - Słuchając tej płyty jestem w stanie wytropić też parę takich fraz, które podskórnie wzięłam od trzech czy czterech wokalistów, ale to są tak drobne rzeczy, że nikt poza mną ich nie usłyszy - dodała wokalistka.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>>

Kiedy usłyszymy materiał z "The Escapist" na żywo i co znajdzie się na kolejnej płycie Gaby Kulki? Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gaba Kulka i jej "Wersje"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 15:42
4 listopada ukaże się album Gaby Kulki "Wersje". Tego dnia Gaba rusza w Polskę z koncertami, podczas których będą grane także nowe utwory, których nie było na żadnych płytach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sick Live: najlepiej w naszym zespole sprawdza się praca kolektywna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 10:31
- Nie tworzymy osobno po domach, tylko razem. Wtedy przychodzą nam do głowy najlepsze pomysły. Nawet gdy nie mamy specjalnej ochoty na spotkanie, wiemy, że może urodzić się z tego coś dobrego - mówili w Jedynce Marcin Sucharski i Jacek Winkiel z zespołu Sick Live.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Stankiewicz o swoim powrocie: długo zbierałam materiał dowodowy

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 08:00
- Przez ostatnich pięć lat przeżywałam różne emocje, żeby móc je później wykorzystać w mojej muzyce. Ta płyta to emocjonalna opowieść o przebudzeniu, stopniowym odnajdywaniu własnych wartości - mówiła w Jedynce Katarzyna Stankiewicz. Niebawem ukaże się nowa płyta artystki pt. "Lucy and the Loop".
rozwiń zwiń