Dorota Miśkiewicz rymuje z Tuwimem i Lutosławskim. "Dla dzieci, rodziców i dziadków"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 16:15
W roku 2013, który na mocy uchwał Sejmu RP świętowaliśmy jako Rok Juliana Tuwima i Rok Witolda Lutosławskiego, do takiego spotkania po prostu musiało dojść! - Urokliwe wiersze, które wszyscy znamy i muzyka na najwyższym poziomie stworzyły po prostu dobre piosenki - mówi Dorota Miśkiewicz o płycie "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci".
Audio
  • Dorota Miśkiewicz o projekcie i płycie "Lutoslawski Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" (Muzyczna Jedynka)
Dorota Miśkiewicz w studiu Radiowej Jedynki
Dorota Miśkiewicz w studiu Radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

"Idzie Grześ", "Ptasie Plotki", "O Panu Tralalińskim" czy "Kotek" wzięli na warsztat wokalistka Dorota Miśkiewicz i towarzyszący jej muzycy kwartetu Kwadrofonik. Jak przyznała piosenkarka w "Muzycznej Jedynce" złożona z 8 piosenek płyta to projekt skierowany do dzieci, ale z uwagi na barwne kompozycje, ciekawe aranżacje i bogate instrumentarium utwory cieszą wszystkich niezależnie od wieku. - Na koncerty przychodzą dzieci i rodzice, i bardzo często widzę też dziadków. Myślę, że dla nich to też jest duża przygoda - opowiada piosenkarka.

Witold Lutosławski w Polskim Radiu - serwis specjalny >>>

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Najbliższe spotkanie z poezją Tuwima, muzyką Lutosławskiego i sceniczną energią zestawu Miśkiewicz & Kwadrofonik już w najbliższą niedzielę 28 września. - Żyję tym koncertem w Nowohuckim Centrum Kultury. Zagramy o godz. 16.00 i będzie to wydarzenie multimedialne - zaprasza piosenkarka.

Kto zadba o wizualizacje podczas tego koncertu? Nad czym jeszcze aktualnie pracuje Dorota Miśkiewicz? Zapraszamy do wysłuchania lub obejrzenia całej rozmowy, którą prowadził Paweł Sztompke.

Audycje dla dzieci na platformie moje.polskieradio.pl >>>

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz,tj)

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz: szara codzienność też potrafi być piękna

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 16:18
Jej "Samba z kalendarza" to jedna z piosenek, które pojawią się podczas koncertu "SuperPremier" na tegorocznym Festiwalu w Opolu. Utwór ten pochodzi z albumu "Ale", o którym artystka opowiedziała w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz: są piosenki, przy których tańczę jak szalona

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 23:31
Śpiewa, gra na skrzypcach, komponuje, pisze teksty. Mowa o Dorocie Miśkiewicz, która w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" opowiadała o swoich ulubionych piosenkach.
rozwiń zwiń