Jan Samołyk: piosenki Marka Jałowieckiego są mi bliskie emocjonalnie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 20:30
- Mam nadzieję, że płyta "Na prezent" przysporzy nowych słuchaczy zarówno mi, jak i Markowi Jałowieckiemu, którego utwory wykonuję - mówił Jedynce Jan Samołyk.
Audio
  • Jan Samołyk: piosenki Marka Jałowieckiego są mi bliskie emocjonalnie (Muzyczna Jedynka)
Jan Samołyk: piosenki Marka Jałowieckiego są mi bliskie emocjonalnie
Foto: PR/E. Iwanicka

15 września ukazała się trzecia płyta Jana Samołyka pt. "Na prezent". Album, tak jak poprzednie dwie płyty artysty ("Wrocław", "Problem z wiernością"), wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Na krążku znalazło się 13 piosenek Marka Jałowieckiego.
- Trafiłem na niego jakieś 10 lat temu. Stał się moim ulubionym polskim artystą. Jeździłem na jego koncerty, wysłuchiwałem nowych piosenek, nagrywałem jego występy amatorską kamerą. Byłem członkiem jego fanklubu - wyjaśnił w "Muzycznej Jedynce" Jan Samołyk.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Gość radiowej Jedynki nagrał nawet kilka utworów Jałowieckiego dla najbliższych przyjaciół. - Reakcja była bardzo pozytywna. Śpiewając te piosenki czułem się, jakbym śpiewał własne utwory, tak bardzo są one mi bliskie emocjonalnie - przyznał muzyk. - Tak siłą rzeczy pojawił się pomysł, by coś kiedyś z twórczości Marka nagrać - dodał.
Na płycie "Na prezent" znalazły się piosenki Jałowieckiego, które - jak tłumaczył Jan Samołyk - były wykonywane jedynie na koncertach, funkcjonowały jako nagrania z sali prób lub zostały nawet zarejestrowane, ale nie w dobrym studiu nagraniowym. Jeden z utworów muzycy napisali wspólnie ("Kolor w cichych ćmach”).
- Dla mnie to nie jest płyta z coverami, utworami, które interpretuję na nowo. Po prostu śpiewam piosenki, które są mi bardzo bliskie, a które napisał ktoś inny. Z jednej strony mam normalną trzecią płytę jankowo-samołykową, a z drugiej składam hołd artyście, którego uwielbiam od wielu lat - oznajmił wokalista.
Płytę zapowiada singiel "Złe czasy", do którego powstał również teledysk.
Wysłuchaj całej audycji, w której Jan Samołyk opowiada o pracy nad płytą "Na prezent"!

kk, pg

Zobacz więcej na temat: Agencja Muzyczna MUZYKA płyta

Czytaj także

Renata Przemyk: moje piosenki mogą drażnić, byle nie były obojętne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:00
Nowa płyta Renaty Przemyk "Rzeźba dnia" to pierwszy album, z którego artystka jest w pełni zadowolona. Jak tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce", pracowała nad nim dwa lata i dzięki temu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - To jest to, co chcę dać ludziom - powiedziała Przemyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Marcell: "Sentiments" to najmroczniejsza z moich płyt

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 08:00
- Ten album pełny jest bardzo różnych emocji, w tym również smutnych – mówiła w Jedynce Julia Marcell, polska piosenkarka na stałe mieszkająca w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapitan Nemo: nie mógłbym tworzyć muzyki mechanicznie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 08:40
- Wyobraźnia towarzyszy mi od dzieciństwa. Można nawet powiedzieć, że mam nadwyobraźnię. Pisząc muzyczne aranże wyobrażam sobie różne sytuacje. Ilustruję obrazy, które mam w głowie - mówił w Jedynce Bogdan Gajkowski znany jako Kapitan Nemo.
rozwiń zwiń