Zdzisława Sośnicka: tylko raz zaśpiewałam tę piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 16:00
Jak powiedziała w radiowej Jedynce Zdzisława Sośnicka, utwór "Coś Twojego" powstał, choć w studiu nie było już basisty i perkusisty. Obecny był za to chłopak grający na... elektronicznych bongosach.
Audio
  • Zdzisława Sośnicka o "Zaśpiewane Niewydane" (Muzyczna Jedynka)
Zdzisława Sośnicka
Zdzisława Sośnicka Foto: Okładka płyty "Zaśpiewane Niewydane"

Od 10 października w sklepach muzycznych dostępny jest album "Zaśpiewane Niewydane" Zdzisławy Sośnickiej. Na krążku znalazły się dwie piosenki premierowe i kilka takich, które do tej pory nie były wydane na płytach.

Pierwsza premiera to kompozycja "Wyspa" (tekst Marek Dutkiewicz). Jak wyjaśniła w audycji "Muzyczna Jedynka" Zdzisława Sośnica, utwór ten miał początkowo być na płycie "Serce" wydanej w 1989 roku, ale producent muzyczny Romuald Lipko uznał, że jest on za mocny, za bardzo dotyka emocji. - Zapytał mnie czy chcę, by nakrył kapeluszem wszystkie inne piosenki, które kocham - przyznała.
Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>
Druga piosenka premierowa to "Coś Twojego" (muzyka Seweryna Krajewskiego, tekst Jacka Cygana). Ten utwór miał się znaleźć na płycie "Realia", która ukazała się w 1984 roku.

- Nagrywaliśmy wówczas dość intensywnie. Została nam godzina pracy w studiu. Basista już pojechał. Perkusisty nie było. A Arkadiusz Maliszewski, który robił aranżacje, powiedział do mnie: chodź, nagramy to. W studiu był pianista, Maliszewski usiadł do drugiego fortepianu. Znalazł się też gitarzysta i chłopak, który grał na elektronicznych bongosach. Nagraliśmy ten utwór za pierwszym podejściem. Tylko raz to zaśpiewałam - opowiedziała.

Wysłuchaj całej rozmowy, którą prowadziła Maria Szabłowska!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!
kk/ag

Czytaj także

Julia Marcell: "Sentiments" to najmroczniejsza z moich płyt

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 08:00
- Ten album pełny jest bardzo różnych emocji, w tym również smutnych – mówiła w Jedynce Julia Marcell, polska piosenkarka na stałe mieszkająca w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Samołyk: piosenki Marka Jałowieckiego są mi bliskie emocjonalnie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 20:30
- Mam nadzieję, że płyta "Na prezent" przysporzy nowych słuchaczy zarówno mi, jak i Markowi Jałowieckiemu, którego utwory wykonuję - mówił Jedynce Jan Samołyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kogo John Porter próbuje złapać w "słodką pułapkę"?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 14:36
- Trzeba być mocnym i silnym, by się nie dać złapać - podkreślił gość radiowej Jedynki, muzyk John Porter.
rozwiń zwiń