SuperSTARcie Moniki Borzym: utożsamiam się rockandrollowcami

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 19:00
- Mają bardzo wiele wspólnego z jazzmanami, których miłość do muzyki również nie narodziła się na salonach. Powstała z potrzeby wolności i buntu - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" Monika Borzym, która w pierwszym odcinku SuperSTARcia wykonała utwór zespołu Steppenwolf pt. "Born to be Wild".
Audio
  • Monika Borzym u udziale w SuperSTARciu (Muzyczna Jedynka)
W pierwszym odcinku SuperSTARcia Monika Borzym wykonała utwór zespołu Steppenwolf pt. Born to be Wild
W pierwszym odcinku SuperSTARcia Monika Borzym wykonała utwór zespołu Steppenwolf pt. "Born to be Wild" Foto: TVP/PAP/Archiwum/Jan Bogacz

Telewizyjne show "SuperSTARcie" to prawdziwe wyzwanie dla gwiazd, które muszą udowodnić, że odnajdują się w różnych gatunkach muzycznych, a do tego potrafią stworzyć sceniczny występ. O tym, kto przejdzie do kolejnego odcinka, decydują telewidzowie. Radiowa Jedynka przez cały czas trwania programu (emisja w TVP2 w każdy piątek o godz. 21.05) prezentować będzie w "Muzycznej Jedynce" konkursowe piosenki i rozmowy z gwiazdami show.

SuperSTARcie z Radiową Jedynką : wywiady, galerie, relacje >>>

Monika Borzym przyznała w Jedynce, że do pierwszego odcinka SuperSTARcia sama wybrała sobie piosenkę. - Początkowo chciałam zaśpiewać coś z repertuaru Jacka White'a, którego jestem fanką. Miałam też wizję utworu "Jolene" Lean Dolly Parton, który był coverowany przez wielu rockowych artystów - mówiła. Ostatecznie zdecydowała się na utwór "Born to be Wild. - Utożsamiam się z jego tekstem. Podoba mi się też z muzycznych względów - wyjaśniała w "Muzycznej Jedynce".

W rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim artystka tłumaczyła, że na co dzień jest jedynie słuchaczką rocka. - Może moja umiejętność imitowania dźwięków pomogła mi przetrwać SuperSTARcie - zastanawiała się. Dodała jednak, że lubi ten gatunek muzyki. - Szczególnie kręci mnie rock lat 60. i 70. ubiegłego wieku - zapewniła piosenkarka.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

W drugim, musicalowym SuperSTARciu, Borzym zaśpiewała utwór z bajki muzycznej Pocahontas. - Spełniłam swoje marzenie z dzieciństwa. Stwierdziłam, że skoro musical nie jest gatunkiem, w którym się lubuję to podejdę do tego, jak królewna z bajki Walta Disneya - wyznała w "Muzycznej Jedynce".

Jej zdaniem, w telewizyjnym show najbardziej pociągające jest to, że może zaśpiewać piosenki z którymi nigdy w życiu by się nie zetknęła. - Jedyne miejsce, w którym mogłabym zaśpiewać te utwory to konkurs karaoke - powiedziała. Dzięki SuperSTARCciu - stwierdziła - lepiej poznaje też swój głos.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Kolejne SuperSTARcie już w piątek 17 października po godz. 21.00 w telewizyjnej Dwójce. Głównym motywem trzeciego odcinka show będzie hip-hop.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/mp

Czytaj także

Dyrektor Teatru Roma: mam nadzieję, że uczestnicy SuperSTARcia mnie zaskoczą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 12:09
Już dziś wieczorem uczestnicy SuperSTARcia spróbują swoich sił w muzyce musicalowej. Do występów pomógł im się przygotować dyrektor Teatru Roma Wojciech Kępczyński, który opowiedział nam o roli jurora. A podczas trwania programu dziennikarka Radiowej Jedynki Małgorzata Kościelniak postawi gwiazdy show w krzyżowym ogniu pytań słuchaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ramona Rey o SuperSTARciu: byłam pewna, że coś wpadnie mi do gardła

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 16:06
Wokalistka Ramona Rey jest jedną z gwiazd programu SuperSTARcie. W radiowej Jedynce podzieliła się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami związanymi z show.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SuperSTARcie. Najazd rodziny Adamsów i pierwsze rozstanie z uczestnikiem

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 12:00
Mieczysławowi Szcześniakowi wyrósł ogon, Wojciech Mann miał wizje, a poważny tenor zaczął pomiatać kobietami... To tylko niektóre z efektów musicalowej odsłony telewizyjnego show. W kolejnym odcinku, którego przewodnim tematem będzie hip-hop, nie zobaczymy już Kasi Wilk.
rozwiń zwiń