Japońska wokalistka Akiko: polska pieśń dotyka intymnych uczuć

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 13:00
- Nigdy wcześniej nie słyszałam polskich piosenek, ale muzyka na płycie Grażyny Auguścik jest niezwykle poruszająca - mówi japońska wokalistka Akiko.
Audio
  • O polskiej muzyce i koncercie w Warszawie z Akiko rozmawiała Anna Will (Muzyczna Jedynka)
Japońska wokalistka jazzowa Akiko. W 2015 ukaże się płyta Kono Michi będąca efektem jej współpracy z Triem Marcina Olaka
Japońska wokalistka jazzowa Akiko. W 2015 ukaże się płyta "Kono Michi" będąca efektem jej współpracy z Triem Marcina OlakaFoto: mat. promocyjne For Tune

Koncert Akiko i Trio Marcina Olaka rozpoczyna nowy cykl koncertów w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Za miesiąc na Novej Scenie wystąpi Grażyna Auguścik, do której twórczości Akiko odwołała się w rozmowie z dziennikarką Jedynki Anna Will. - Nie wiem dokładnie, o czym opowiadają te piosenki, ale wiem, że inspiracją dla nich była polska muzyka ludowa - mówi o najnowszej płycie polskiej wokalistki "Inspired by Lutosławski".

Japońską piosenkarkę na tyle zaciekawiła nasza kultura, że nauczyła się śpiewać jeden utwór po polsku. - Chociaż nie mówię w tym języku i go nie rozumiem, ta pieśń brzmi dla mnie przepięknie, dotyka intymnych uczuć - mówiła Akiko.

W jakich sytuacjach Akiko lubi improwizować, a kiedy jest to jej zdaniem zbędne, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Przygotowała: Anna Will
Gość: japońska wokalistka jazzowa Akiko
Data emisji: 18.11.2014
Godzina emisji: 13.00 - 15.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Muzyczna Jedynka".

(asz, ac)

Czytaj także

Grażyna Auguścik odkrywa zapomnianą twarz Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 13:27
- Piosenki, które nagraliśmy dałyby cudowną płytę. Byłaby to płyta muzyki niechcianej, bo Witold Lutosławski nie chciał się z nią utożsamiać. Nie wiemy jeszcze kto ją wyda i czy będzie na to pozwolenie - mówiła w Jedynce Grażyna Auguścik, wokalistka jazzowa.
rozwiń zwiń