Urodziny Ireny Santor. "Radio to mój matecznik" [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 19:03
Podczas specjalnego wydania "Muzycznej Jedynki" świętowaliśmy wyjątkowy jubileusz, jakim była 80. rocznica urodzin Ireny Santor.
Audio
  • Specjalne wydanie "Muzycznej Jedynki" z okazji jubileuszu 80. urodzin Ireny Santor cz.1
  • Specjalne wydanie "Muzycznej Jedynki" z okazji jubileuszu 80. urodzin Ireny Santor cz. 2
Irena Santor podczas swego jubileuszu w Muzycznej Jedynce
Irena Santor podczas swego jubileuszu w "Muzycznej Jedynce"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Ze studia im. Władysława Szpilmana nadaliśmy program, w którym pojawili się wspaniali artyści - wśród nich współtwórcy ostatniej płyty Ireny Santor "Punkt widzenia", m.in. Wojciech Młynarski, Zbigniew Wodecki, Jacek Cygan, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Michał Rusinek, Czesław Majewski, Jerzy Derfel, Grzegorz Wasowski, Piotr Rubik. Uroczystą audycję poprowadzili Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.

Święto jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek było również okazją do rozmowy o jej najnowszej płycie "Punkt Widzenia".

Zapraszamy do obejrzenia nagrania programu, podczas którego jubilatka śpiewała piosenki ze swojej nowej płyty.

Album, który ukazał się z okazji 80. urodzin artystki, jest drugą jej płytą z nowymi piosenkami wydaną przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia w ostatnich latach. Repertuar na tę płytę stworzyli - specjalnie na zamówienie Ireny Santor - czołowi kompozytorzy i autorzy tekstów, m.in.: Seweryn Krajewski, Włodzimierz Korcz, Piotr Rubik, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Andrzej Zarycki, Grzegorz Turnau, Ewa Lipska, Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Michał Rusinek.

Jubileuszowy
Jubileuszowy tort dla Ireny Santor fot: Wojciech Kusiński/PR

Album zawiera 16 piosenek premierowych i dwie sprzed lat - z tekstami Ireneusza Iredyńskiego i muzyką Jerzego Derfla. Wszystkie utwory Irena Santor nagrała w studiach Polskiego Radia z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Aranżację stworzyli Tomasz Filipczak i Krzysztof Herdzin.

Płyta "Punkt widzenia" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>>

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzili: Maria Szabłowska i Paweł Sztompke

Gość: Irena Santor, piosenkarka

Data emisji: 09.12.2014

Godzina emisji: 13.00 - 15.00

mat.promocyjne, ag

Czytaj także

Irena Santor: kocham Warszawę czułą, tkliwą miłością

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 18:11
- Jestem związana z tym miastem całym moim sercem, choć się w nim nie urodziłam. Wszystkiego o przedwojennej Warszawie dowiedziałam od moich krewnych, którzy tutaj mieszkali. To dzięki nim zanotowałam w pamięci wiele z tamtego nastroju - mówiła w Jedynce Irena Santor o płycie "Warszawa da się lubić".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski: najlepsze piosenki napisałem od końca

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 17:44
- Najpierw miałem pomysł, jak to wszystko spuentować w zaskakujący dla odbiorcy sposób. Zawsze uważałem, że puenta ma przychodzić tak, jak diabeł, który wyskakuje z pudełka - mówił w Jedynce Wojciech Młynarski. Festiwal poświęcony jego twórczości zawitał do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Santor: Grzegorz Turnau strasznie się ociągał z piosenką dla mnie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:44
- Dopiero, gdy spotkaliśmy się w maju na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie nastąpił przełom - mówi artystka z okazji ukazania się płyty "Punkt widzenia".
rozwiń zwiń