Justyna Bacz śpiewa "Love story" po francusku

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 15:29
- Na mojej poprzedniej płycie znalazła się inna kompozycja Francisa Lai, "Kobieta i mężczyzna". Spotkało się to z miłą reakcją z jego strony, więc teraz odważyliśmy się na "Love story" - mówi artystka.
Audio
  • Justyna Bacz o płycie "Francuska. Chanson Française" (Muzyczna Jedynka)
Album Francuska. Chanson Franaise prezentuje 12 utworów zaliczanych do klasyki piosenki francuskiej
Album "Francuska. Chanson Française" prezentuje 12 utworów zaliczanych do klasyki piosenki francuskiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Album "Francuska. Chanson Française" trafił do sklepów pod koniec listopada. Znalazło się na nim 12 utworów zaliczanych do klasyki piosenki francuskiej, wśród nich "Sous le ciel de Paris", który rozsławiła Edith Piaf. W wiernym tłumaczeniu na język polski tytuł tej piosenki to "Pod niebem Paryża", ale Justyna Bacz woli wersję "Pod dachami Paryża". -  Wiele osób kojarzy ten tytuł z audycją śp. Barbary Podmiotko, która przekazała słuchaczom tak dużo wiedzy o piosence francuskiej i stworzyła pewien osobny świat - tłumaczy piosenkarka.

Swą najnowszą płytę Justyna Bacz dedykuje pamięci swojej pierwszej nauczycielki języka francuskiego Margaret Sneider. - Była Szwajcarką, która przed wojną wyszła za mąż za Polaka i już tu została. To ona mnie ukierunkowała. Dzięki jej osobowości pokochałam język francuski. Bardzo cierpliwie wysłuchiwała moich próśb o tłumaczenie na język polski tekstów francuskich piosenek. Celem nauki było dla mnie m.in. to, żeby potem móc śpiewać po francusku - podkreśla gość Jedynki.

/ ***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził: Zbigniew Krajewski
Gość: Justyna Bacz
Data emisji: 10.12.2014
Godzina emisji: 13.00-15.00

pg,tj

Czytaj także

Edith Piaf – paryski wróbelek

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 06:00
Chropowaty, niski głos w ciele Calineczki. Prawie niewidoczna na scenie potrafiła zawładnąć uczuciami nie tylko Francuzów. Jej piosenki pamięta się nawet 50 lat po jej śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka francuska to jej żywioł, ale woli śpiewać po polsku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 16:54
- Choć język francuski jest stworzony do śpiewania na przykład o miłości, to łatwiej śpiewa mi się po polsku. To mój ojczysty język i najważniejsze dla mnie sprawy czuję właśnie w tym języku - mówiła w Jedynce Justyna Bacz.
rozwiń zwiń