X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Justyna Bacz śpiewa "Love story" po francusku

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 15:29
- Na mojej poprzedniej płycie znalazła się inna kompozycja Francisa Lai, "Kobieta i mężczyzna". Spotkało się to z miłą reakcją z jego strony, więc teraz odważyliśmy się na "Love story" - mówi artystka.
Audio
  • Justyna Bacz o płycie "Francuska. Chanson Française" (Muzyczna Jedynka)
Album Francuska. Chanson Franaise prezentuje 12 utworów zaliczanych do klasyki piosenki francuskiej
Album "Francuska. Chanson Française" prezentuje 12 utworów zaliczanych do klasyki piosenki francuskiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Album "Francuska. Chanson Française" trafił do sklepów pod koniec listopada. Znalazło się na nim 12 utworów zaliczanych do klasyki piosenki francuskiej, wśród nich "Sous le ciel de Paris", który rozsławiła Edith Piaf. W wiernym tłumaczeniu na język polski tytuł tej piosenki to "Pod niebem Paryża", ale Justyna Bacz woli wersję "Pod dachami Paryża". -  Wiele osób kojarzy ten tytuł z audycją śp. Barbary Podmiotko, która przekazała słuchaczom tak dużo wiedzy o piosence francuskiej i stworzyła pewien osobny świat - tłumaczy piosenkarka.

Swą najnowszą płytę Justyna Bacz dedykuje pamięci swojej pierwszej nauczycielki języka francuskiego Margaret Sneider. - Była Szwajcarką, która przed wojną wyszła za mąż za Polaka i już tu została. To ona mnie ukierunkowała. Dzięki jej osobowości pokochałam język francuski. Bardzo cierpliwie wysłuchiwała moich próśb o tłumaczenie na język polski tekstów francuskich piosenek. Celem nauki było dla mnie m.in. to, żeby potem móc śpiewać po francusku - podkreśla gość Jedynki.

/ ***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził: Zbigniew Krajewski
Gość: Justyna Bacz
Data emisji: 10.12.2014
Godzina emisji: 13.00-15.00

pg,tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edith Piaf – paryski wróbelek

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 06:00
Chropowaty, niski głos w ciele Calineczki. Prawie niewidoczna na scenie potrafiła zawładnąć uczuciami nie tylko Francuzów. Jej piosenki pamięta się nawet 50 lat po jej śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka francuska to jej żywioł, ale woli śpiewać po polsku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 16:54
- Choć język francuski jest stworzony do śpiewania na przykład o miłości, to łatwiej śpiewa mi się po polsku. To mój ojczysty język i najważniejsze dla mnie sprawy czuję właśnie w tym języku - mówiła w Jedynce Justyna Bacz.
rozwiń zwiń