Halina Frąckowiak zachwycona aranżacjami L.U.C-a

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 17:26
- Fragmenty moich piosenek tak wykorzystał w utworach swojego autorstwa, że nie tylko miały sens, ale wręcz odżyły - mówi wokalistka o pracy Łukasza Rostkowskiego.
Audio
  • Halina Frąckowiak pracuje nad dwoma nowymi płytami (Muzyczna Jedynka)
Piosenkarka Halina Frąckowiak
Piosenkarka Halina FrąckowiakFoto: PAP/Barbara Ostrowska

Performer, tekściarz i kompozytor na swojej najnowszej płycie "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie" zamieścił sample pochodzące także z repertuaru Magdy Umer, Krystyny Prońko, Ireny Jarockiej i Stanisława Soyki. Uzyskawszy zgodę Haliny Frąckowiak na wykorzystanie fragmentów piosenek "Bawimy się w życie" oraz" Idę dalej" L.U.C nagrał swoje "Zong ala goliatowy bąk" i "Żyroskop". - Łukasz w tych tekstach odnajdywał łączność treściową z własnymi przeżyciami. Odbyliśmy niezwykle ujmującą rozmowę, a gdy usłyszałam efekt, byłam zachwycona - mówi piosenkarka w "Muzycznej Jedynce".

Utwór "Bawimy się w życie" jest znaczący również dla Haliny Frąckowiak. - Mój jest tekst i muzyka, a nagrałam je krótko po odejściu z zespołu ABC - podkreśla w rozmowie z Marią Szabłowską.

Piosenkarka sama także pracuje nad dwoma nowymi płytami. - Jedną z nich przygotowuje Grzegorz Urban, który jest świetnym aranżerem. Będzie to krążek złożony z moich utworów już słuchaczom znanych, ale w nowych odsłonach - zapowiedziała. Pomysł wynika nie z tego, że przeboje w jej wykonaniu stały się nieaktualne, wręcz przeciwnie - wciąż znajdują rzesze słuchaczy, a piosenkarka chce, by brzmiały w jak najlepszej jakości. - Zmieniły się możliwości i jakoś dźwięku, tak pięknie można wszystko nagrywać. Chciałabym, by te utwory żyły - mówi. Przy drugiej Halina Frąckowiak ma zamiar pracować z orkiestrą symfoniczną.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadziła: Maria Szabłowska
Gość: piosenkarka Halina Frąckowiak
Data emisji: 18.12.2014
Godzina emisji: 13.00 - 15.00

(asz/mc)

Czytaj także

L.U.C: polska codzienność spuszcza nam manto

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 11:52
- "Nic się nie stało" to nasza filozofia narodowa, czasem obśmiewana, ale przecież kryjąca wielką mądrość, która pozwala nam przetrwać niełatwą, odziedziczoną rzeczywistość - o swoim najnowszym projekcie w Jedynce opowiada L.U.C.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiemy co powoduje, że Halinie Frąckowiak chce się śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 22:43
Wydawałoby się, że harfa to wielki i nieporęczny instrument, który pasuje do orkiestry symfonicznej. Halinę Frąckowiak ten instrument - jak to ujęła - powalił.
rozwiń zwiń