Kuba Badach w hołdzie Jacksonowi: jestem uzależniony od płyty "Bad"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 16:40
- Ten album towarzyszy mi do dnia dzisiejszego. Co jakiś czas go sobie przypominam, bo to jedna z najlepiej napisanych, nagranych i wyprodukowanych płyt - mówił w "Muzycznej Jedynce" Kuba Badach.
Audio
  • Kuba Badach o koncercie "Tribute to Michael Jackson" (Muzyczna Jedynka)
Kuba Badach wystąpi podczas koncertu Tribute to Michael Jackson
Kuba Badach wystąpi podczas koncertu "Tribute to Michael Jackson"Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

10 stycznia 2015 roku czołowi polscy artyści wystąpią na jednej scenie w poznańskiej Sali Ziemi, ku pamięci muzycznego geniusza wszech czasów - Michaela Jacksona. Będą wśród Natalia Kukulska, Ania Dąbrowska, Piotr Cugowski i Kuba Badach.

Kuba Badach tłumaczył, że muzyka Michaela Jacksona towarzyszy mu od dzieciństwa. Wspominał, że płyty "Bad" słuchał na radiomagnetofonie kupionym w pewexie. - Dopiero potem poznałem album "Thriller" - przyznał Badach. Jednak jego zdaniem to kolejna płyta Jacksona jest jedną z najlepiej napisanych, nagranych i wyprodukowanych w historii. - Produkcje Quincy Jonesa są bogate aranżacyjnie strukturalnie. To są świetne kompozycje i wpadające od razu w ucho melodie, arcydzieła i absolutne perły - oceniał muzyk i kompozytor.

'' Kierownictwo muzyczne nad koncertem "Tribute to Michael Jackson" objął producent i aranżer Jacek Piskorz. - Chcemy oddać hołd Jacksonowi w sposób specyficzny, bo w wersji symfonicznej. Na pewno będzie to oryginalne podejście, bo za warstwę aranżacyjną odpowiada Jacek Piskorz z którym miałem przyjemność pracować już przy płycie "Tribute to Andrzej Zaucha" - podsumował Badach.

W rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim Kuba Badach mówił też swoich artystycznych planach.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Kuba Badac, muzyk

Data emisji: 7.01.2014

Godzina emisji: 13.15

tj/mc

Czytaj także

Natalia Kukulska: od płyty Sexi Flexi zaczęłam bawić się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 19:08
- Na tym albumie słuchać luz i zabawę. Teksty i muzykę potraktowałam mniej poważnie - tłumaczyła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń