Marcin Wyrostek chciał płytą zrobić żonie prezent

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 15:43
- To moje podziękowanie dla niej jej za synka, którego urodziła pół roku temu i za całe wsparcie, które od niej otrzymuję - mówi artysta w związku z ukazaniem się płyty "For Alice".
Audio
  • Marcin Wyrostek o płycie "For Alice" (Muzyczna Jedynka)
Płytę For Alice Marcin Wyrostek dedykuje swojej żonie Alicji
Płytę "For Alice" Marcin Wyrostek dedykuje swojej żonie AlicjiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Premierowy materiał składa się z 10 utworów. Marcin Wyrostek postanowił pokazać wszechstronność akordeonu, stąd na płycie "For Alice" znalazły się utwory wykonane z zespołem Tango Corazon, z orkiestrą kameralną Aukso i tradycyjnym zespołem dętym blaszanym, a także jeden solowy numer. - Dedykuję go wszystkim ludziom, których głosy pozwoliły mi wygrać drugą edycję programu "Mam talent" w 2009 roku. To dzięki nim otrzymałem wielką szansę, którą teraz staram się jak najlepiej wykorzystać - podkreśla akordeonista.

Marcin Wyrostek to nie tylko muzyk, ale również nauczyciel akademicki. - W szkole w Katowicach prowadzę zajęcia w klasie akordeonu z podstaw improwizacji i improwizacji. Uważam, że to bardzo cenne umiejętności. W czasie mojej edukacji brakowało mi takiego elementu - tłumaczy gość radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził:
Paweł Sztompke
Gość:
Marcin Wyrostek (akordeonista)
Data emisji:
19.02.2015
Godzina emisji:
13.35

pg/ag

Czytaj także

"Przez akordeon wyrażam siebie"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 16:06
- Mój instrument służy jako medium między mną a odbiorcą. Zależy mi, żeby go wykorzystać ekspansywnie i w pełni pokazać możliwości tego instrumentu, które są niesamowite - mówił w Jedynce Marcin Wyrostek.
rozwiń zwiń