Jan Zagozda - człowiek Polskiego Radia od 63 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 14:56
Nakaz pracy w radiu Jan Zagozda otrzymał z uwagi na swoje techniczne wykształcenie. Muzyczne zainteresowania i zbiory płyt zaprowadziły go na fotel prowadzącego audycje.
Audio
  • O historii Polskiego Radia i muzyce opowiada Jan Zagozda (Muzyczna Jedynka)
Jan Zagozda - człowiek Polskiego Radia od 63 lat
Foto: East News/Glow Images

Zaczęło się od listy "Przebojów 40-latków", później Jan Zagozda prowadził w radiowej Jedynce audycję z piosenkami z lat dawnych. - To było apogeum słuchalności. Mieliśmy pod tym względem drugie miejsce, zaraz po mszy św. Wtedy Paweł Sztompke wymyślił kawiarenkę "Słodkie radio retro", abyśmy mogli spotykać się ze słuchaczami - wspomina. Spotkania odbywają się do dziś - na najbliższe zapraszamy w sobotę 14 marca do Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

/

We wspomnieniach z okazji jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia Jan Zagozda snuje opowieść o pierwszym radiowym odbiorniku, pierwszej nocy na stanowisku prezentera, współpracy z innymi radiowcami oraz ulubionych utworach.

Obecnie Jan Zagozda prowadzi (wspólnie z Danutą Żelechowską) cykl audycji "Słodkie radio retro" , a w piątki również "Wspomnienia pisane dźwiękiem", które opowiadają o historii Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadziła: Maria Szabłowska
Gość: dziennikarz Polskiego Radia Jan Zagozda
Data emisji: 20.02.2015
Godzina emisji: 13.30

(asz/ag)

Czytaj także

Andrzej Matul i antenowy flirt ze słuchaczami

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 12:28
- W czasach, kiedy ruszyło "Lato z Radiem" nie było internetu, telewizja nie docierała wszędzie, nie było też kolorowych pism. Radio zastępowało wszystko, i pisma kulturalne, i pisemka kolorowe. Robiliśmy audycje dla wszystkich - wspominał w radiowej Jedynce Andrzej Matul.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Od radiostacji "Świt" do "Błyskawicy"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 08:15
23 września 1939 roku Polskie Radio przestało nadawać. Źródłem informacji stały się dla Polaków audycje zza granicy. Tak było do roku 1943, gdy uruchomiono radiostację "Świt".
rozwiń zwiń