X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Zagozda - człowiek Polskiego Radia od 63 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 14:56
Nakaz pracy w radiu Jan Zagozda otrzymał z uwagi na swoje techniczne wykształcenie. Muzyczne zainteresowania i zbiory płyt zaprowadziły go na fotel prowadzącego audycje.
Audio
  • O historii Polskiego Radia i muzyce opowiada Jan Zagozda (Muzyczna Jedynka)
Jan Zagozda - człowiek Polskiego Radia od 63 lat
Foto: East News/Glow Images

Zaczęło się od listy "Przebojów 40-latków", później Jan Zagozda prowadził w radiowej Jedynce audycję z piosenkami z lat dawnych. - To było apogeum słuchalności. Mieliśmy pod tym względem drugie miejsce, zaraz po mszy św. Wtedy Paweł Sztompke wymyślił kawiarenkę "Słodkie radio retro", abyśmy mogli spotykać się ze słuchaczami - wspomina. Spotkania odbywają się do dziś - na najbliższe zapraszamy w sobotę 14 marca do Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

/

We wspomnieniach z okazji jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia Jan Zagozda snuje opowieść o pierwszym radiowym odbiorniku, pierwszej nocy na stanowisku prezentera, współpracy z innymi radiowcami oraz ulubionych utworach.

Obecnie Jan Zagozda prowadzi (wspólnie z Danutą Żelechowską) cykl audycji "Słodkie radio retro" , a w piątki również "Wspomnienia pisane dźwiękiem", które opowiadają o historii Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadziła: Maria Szabłowska
Gość: dziennikarz Polskiego Radia Jan Zagozda
Data emisji: 20.02.2015
Godzina emisji: 13.30

(asz/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Matul i antenowy flirt ze słuchaczami

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 12:28
- W czasach, kiedy ruszyło "Lato z Radiem" nie było internetu, telewizja nie docierała wszędzie, nie było też kolorowych pism. Radio zastępowało wszystko, i pisma kulturalne, i pisemka kolorowe. Robiliśmy audycje dla wszystkich - wspominał w radiowej Jedynce Andrzej Matul.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Od radiostacji "Świt" do "Błyskawicy"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 08:15
23 września 1939 roku Polskie Radio przestało nadawać. Źródłem informacji stały się dla Polaków audycje zza granicy. Tak było do roku 1943, gdy uruchomiono radiostację "Świt".
rozwiń zwiń