Ernest Bryll gospodarzem koncertu z okazji swoich 80. urodzin

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 15:55
Poeta, pisarz, autor tekstów, a okazjonalnie również wokalista, skończy 80 lat w niedzielę 1 marca. Jubileusz będzie świętował dzień wcześniej, podczas koncertu w warszawskim klubie Palladium.
Audio
  • Ernest Bryll będzie świętował swoje 80. urodziny m.in. w towarzystwie Marcina Stycznia (Muzyczna Jedynka)
Ernest Bryll
Ernest Bryll Foto: Wojciech Kusiński/PR

- Chodzi o to, że ci, którzy mnie lubią mogli zobaczyć mnie jeszcze młodego. Następnego dnia zaczynam natomiast schodzić powoli z góry. Przede mną jednak jeszcze druga młodość i nowe doświadczenia, których Polska z pewnością mi nie poskąpi - uśmiecha się Ernest Bryll, gość Jedynki.

W koncercie wezmą udział m.in. Krystyna Prońko, Tadeusz Woźniak, Jan Trebunia-Tutka, a także kilkoro młodych wykonawców. - Zależało nam na tym, żeby to była taka sztafeta Że oto przekazujemy pałeczkę młodym artystom, który stawiają pierwsze kroki na scenie i chcą śpiewać dobre teksty. Wielkie przeboje Ernesta Brylla zabrzmią również w ich interpretacji - tłumaczy Marcin Styczeń, wokalista, który od wielu lat tworzy z jubilatem duet wykonawczo-twórczy (nagrali 5 płyt).

Koncert w Palladium już w sobotę 28 lutego o godz. 19.00.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Ernest Bryll (poeta, pisarz, autor tekstów), Marcin Styczeń (wokalista)
Data emisji: 25.02.2015
Godzina emisji: 14.22

pg, tj

Czytaj także

Prońko: nie sądziliśmy, że "Kolęda Nocka" to będzie spektakl przełomowy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 10:50
- To było mocne przedstawienie. Zdawaliśmy sobie sprawę z treści i pewnie każdy miał obawy, ale głośno ich nikt nie artykułował. Ja miałam świadomość, że to może być koniec mojej pracy - opowiada Krystyna Prońko w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do poety przychodzi duch... Bryll: nie przeganiam, to moi koledzy

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 21:30
- Miałem może bliższych kolegów, ale to ci przyszli do mnie - mówił w radiowej Jedynce Ernest Bryll. Książka i płyta "Duchy poetów" przywołują jego spotkania z poetami, którzy tak mocno zapisali się w pamięci pisarza, że po latach powrócili w jego snach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Styczeń: mówią, że mój głos koi ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 16:46
- Moja twórczość służy temu, żeby otwierać ludziom serca - mówi w Jedynce wokalista i kompozytor związany przede wszystkim z nurtem muzyki poetyckiej.
rozwiń zwiń