Wojciech Młynarski obowiązkowo - to trzeba zobaczyć!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 15:42
- Próby generalne i dwa pokazy przedpremierowe mamy już za sobą. Wojciech też był z nami, siedział na widowni. Był zadowolony ze spektaklu - mówił w Jedynce Jacek Bończyk.
Audio
  • Jacek Bończyk o spektaklu "Młynarski obowiązkowo!" (Muzyczna Jedynka)
Wojciech Młynarski podczas próby spektaklu MŁYNARSKI obowiązkowo
Wojciech Młynarski podczas próby spektaklu "MŁYNARSKI obowiązkowo!"Foto: PAP/Rafał Guz

Aktor i piosenkarz jest reżyserem spektaklu "MŁYNARSKI obowiązkowo!". - Po raz pierwszy pracuję z czyimś scenariuszem. Wojciech Młynarski napisał całą narrację wierszowaną, którą w pierwszym akcie prowadzi Wiktor Zborowski. Natomiast w drugim akcie pojawiają się kompletnie premierowe kuplety napisane przez mistrza z muzyką Jerzego Derfla - tłumaczył gość Jedynki.

Pomysłodawcą, autorem scenariusza i opiekunem artystycznym spektaklu jest sam Wojciech Młynarski. Jest to niezwykła, wyśpiewana autobiografia Mistrza piosenki literackiej, którego piosenki m.in. "W Polskę idziemy", "Nie ma jak u mamy", "Róbmy swoje" towarzyszą kilku pokoleniom Polaków. - Dużo czasu ostatnio spędzałem z Młynarskim. Dowiedziałem się od niego m.in., że zanim powstała każda z tych piosenek, miał już do nich puentę. Dopiero potem dopisywał całą historię - wyjaśniał Bończyk.

Premiera spektaklu odbędzie się 7 marca o godz. 19.30 w warszawskim Teatrze 6. piętro. Na scenie zobaczymy specjalnych gości jak m.in.: Stanisława Celińska, Hanna Śleszyńska, Janusz Gajos, Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Piotr Machalica, Marian Opania oraz Krzysztof Tyniec.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Jacek Bończyk (aktor i piosenkarz)

Data emisji: 2.03.2015

Godz. emisji: 14.20

tj/ag

Czytaj także

Krzysztof Tyniec: jako aktor ciągle się uczę

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 19:11
- Wiem, że jeszcze wielu rzeczy nie potrafię - przyznał w radiowej Jedynce aktor. Na pewno jednak nie musi się uczyć śpiewać. Udowodnił to m.in. na swojej płycie pt. "Ulotne piosenki"
rozwiń zwiń