Wyprawa na Księżyc przy dźwiękach gitary

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 15:50
- "Moon City" to płyta z pogranicza rocka progresywnego i muzyki fusion. Powstawała w bardzo przyjacielskiej atmosferze, w niemal rodzinnym gronie - mówi gitarzysta Piotr Wójcicki.
Audio
  • Piotr Wójcicki o płycie "Moon City"(Muzyczna Jedynka)
Wyprawa na Księżyc przy dźwiękach gitary
Foto: Jacek Taran/www.wojcicki.art.pl

Trzecią płytę w swojej dyskografii Piotr Wójcicki nagrał wspólnie z Krzysztofem Herdzinem, Cezarym Konradem, Robertem Kubiszynem, Tomaszem Kukurbą i Piotrem Łukaszewskim. - Sprawcą całego zamieszania była moja menedżerka, która poznała mnie z Tomkiem i Krzysztofem. Ten drugi zaprosił swoich przyjaciół: Cezarego i Konrada. Gościnnie na "Moon City" wystąpił także mój wieloletni przyjaciel Piotr Łukaszewski, gitarzysta rockowy znany z zespołu IRA.

Gość Jedynki przyznaje, że gitara działa na niego magnetycznie. - Od zawsze mnie pociągała, zarówno jako przedmiot fizyczny, jak i narzędzie, za pomocą którego można realizować określone dźwięki - podkreśla Piotr Wójcicki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził:
Paweł Sztompke
Gość:
Piotr Wójcicki (gitarzysta)
Data emisji:
27.03.2015
Godzina emisji:
13.24

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Pospieszalski: zespół Tie Break dał początek jassowi

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 21:27
- Ta muzyka jest zbudowana na strukturze wzajemnej adoracji, to znaczy szukania poszczególnych elementów, które dają radość - charakteryzuje muzykę zespołu Tie Break jego saksofonista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko single. Tabb i Sound'nGrace szykują pełen album

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 16:39
Coraz częściej artyści zapowiadają, promują i wydają pojedyncze piosenki czy teledyski. Tabb i Sound'nGrace idą pod prąd - "Dach" zapowiada ich wspólną płytę.
rozwiń zwiń