Asaf Avidan: jestem niewierzący, na piedestale stawiam kobiety

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 17:19
- Album "Gold shadow" to zapis moich emocji, requiem dla 7-letniego związku, który zakończył się rozstaniem - o swojej twórczości wokalista i muzyk opowiada w Jedynce.
Audio
  • Asaf Avidan o szukaniu spokoju, terapeutycznej roli muzyki i jej sile rażenia, niezależnie od stylistyki (Muzyczna Jedynka)
Asaf Avidan wyjaśnia, że powodem, dla którego skupił się na muzyce jest chęć oddzielenia myśli od uczuć
Asaf Avidan wyjaśnia, że powodem, dla którego skupił się na muzyce jest chęć oddzielenia myśli od uczućFoto: Eddy BERTHIER/Flickr.com/publ. domain

Relacje z kobietami to ważny aspekt życia izraelskiego artysty. - Jestem osobą niewierzącą, ani w boga, ani w życie pozagrobowe, muszę więc znaleźć jakiś powód, który wszystko uzasadnia i dla którego warto żyć - wyjaśnia.

Przeżycia w naturalny sposób przekładają się na twórczość muzyczną, która stanowi dla Asafa Avidana rodzaj terapii, ujście dla niepokoju. - W tym, co robię jako muzyk, kieruję się egoistycznymi motywami, intymnymi potrzebami i osobistymi pragnieniami. Czuję się uprzywilejowany mogąc wyrazić się w ten sposób - opowiada autor przejmujących tekstów i kompozycji.

W "Muzycznej Jedynce" zabrzmiały dwie z nich, a sam wokalista "pokazał" i wyjaśnił znaczenie dwóch tatuaży, które wskazują na wewnętrzną walkę między stabilizacją i głodem nowych wrażeń.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Rozmawiała: Anna Will
Gość: Asaf Avidan (izraelski piosenkarz rockowy, folkowy i bluesowy, autor tekstów piosenek, wokalista i lider zespołu Asaf Avidan & the Mojos)
Data emisji: 27.03.2015
Godzina emisji: 14.15

asz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Yasmin Levy w rytmie tanga: kocham dramat i melancholię

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 18:09
- Śpiewam o tym całe życie i przez lata czułam się w obowiązku tłumaczyć, dlaczego moje piosenki są tak smutne. A przy tangu wszystko wydało się naturalne - mówi izraelska piosenkarka.
rozwiń zwiń