Andrzej Piaseczny: chciałem wysoko zawiesić poprzeczkę innym

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 22:01
- To są pomysły na to, jak być muzycznie szczęśliwym, a nie projektowanie siebie w taki sposób, żeby jeszcze przez chwilę zainteresować sobą ludzi - mówi o płycie "Kalejdoskop" Andrzej Piaseczny.
Audio
  • Andrzej Piaseczny o płycie "Kalejdoskop" (Muzyczna Jedynka)
Kalejdoskop Andrzeja Piasecznego został platynową płytą już w dniu premiery
"Kalejdoskop" Andrzeja Piasecznego został platynową płytą już w dniu premieryFoto: PAP/Adam Warżawa

Wydany w marcu album już w dniu premiery pokrył się platyną. - Traktuję to jako wielkie zobowiązanie. Cóż bowiem ludzie mogą wiedzieć o tej płycie na tę chwilę? Niewiele. Te prawdziwe oceny, które kształtują się nie po pierwszym czy nawet piątym z kolei przesłuchaniu, dopiero przyjdą - podkreśla gość Jedynki.

Na "Kalejdoskopie", oprócz utworów autorskich, znalazły się znane piosenki polskich wykonawców z lat. 90. ubiegłego wieku, m.in. Kayah, Edyty Bartosiewicz, Roberta Gawlińskiego i Myslovitz, w interpretacji Andrzeja Piasecznego, któremu towarzyszy holenderska Metropole Orchestra. - Po raz pierwszy o takiej płycie pomyślałem w wieku 15 lat, gdy usłyszałem występ Eltona Johna z muzykami filharmonii w Sydney. Marzyłem już wtedy o scenie, ale wydawało mi się to nierealne - tłumaczy piosenkarz.

Z audycji można się również dowiedzieć m.in., jaki wpływ na płytę "Kalejdoskop" miał Peter Gabriel.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Andrzej Piaseczny (wokalista)

Data emisji: 10.04.2015

Godzina emisji: 13.18

pg/jp

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: "Kalejdoskop" to najlepsza płyta, jaką mogłem nagrać

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 16:05
- Nie chcę wyjść na zadufanego w sobie, ale naprawdę jestem dumny z tego co zrobiłem. To dla mnie wyjątkowa płyta. Mam nadzieję, że po jej przesłuchaniu słuchacze się ze mną zgodzą - mówi piosenkarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: zebrałem piosenki moich przyjaciół

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 15:24
W marcu ukaże się nowa płyta Andrzeja Piasecznego "Kalejdoskop". Zapowiada ją utwór "Kalejdoskop szczęścia". Na albumie znajdą się także covery piosenek innych artystów.
rozwiń zwiń