X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Stasiak: do Papa Dance trafiłem z Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 15:55
- W latach 80. byłem zafascynowany pracą w radiu. Miałem nawet swoją audycję w Rozgłośni Harcerskiej, skąd trafiłem do "Listy przebojów" Marka Niedźwieckiego w Trójce - mówi wokalista.
Audio
  • Paweł Stasiak o historii zespołu Papa D. i koncercie jubileuszowym (Muzyczna Jedynka)
Paweł Stasiak zaprasza na jubileuszowy koncert Papa D.
Paweł Stasiak zaprasza na jubileuszowy koncert Papa D.Foto: Wojciech Kusiński/PR

W słynnej audycji Paweł Stasiak odpowiadał za liczenie głosów i odbieraniem telefonów od słuchaczy. - Obok studia, skąd nadawana była "Lista przebojów", znajdowało się studio nagraniowe. Pewnego razu, gdy przechodziłem obok, w środku był akurat zespół 2 plus 1. Znaliśmy się, więc poszedłem się przywitać. Piosenkę realizowali Mariusz Zabrodzki i Sławek Wesołowski, twórcy Papa Dance. Od tego spotkania wszystko się zaczęło - wspomina gość Jedynki.

Paweł Stasiak dołączył do zespołu w miejsce innego wokalisty Grzegorza Wawrzyszaka. Dla Papa Dance rozpoczął się okres największej popularności, wywołanej takimi przebojami jak "Monaliza", czy "Ocean wspomnień"). - Chyba na nasze szczęście nie mieliśmy świadomości skali tej popularności. Nie było tyle kanałów telewizyjnych ani tytułów prasowych. Show-biznes w obecnym kształcie nie istniał. W większości polegało to na radosnej twórczości - tłumaczy muzyk.

Z audycji można się również dowiedzieć, dlaczego w 2005 r. zespół zmienił nazwę na Papa D. oraz gdzie i kiedy odbędzie się koncert z okazji jubileuszu 30-lecia grupy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Paweł Stasiak (wokalista Papa D.)

Godzina emisji: 13.24

Data emisji: 14.04.2015

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Stasiak pracował dwa miesiące, żeby kupić jedną płytę

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 20:00
W latach 80-tych zagraniczne płyty były w Polsce bardzo drogie i trudno dostępne. Można je było kupić tylko na giełdach płytowych, a ceny przeliczano z dolarów po kursie czarnorynkowym. Aby kupić tę wymarzoną Paweł Stasiak pracował całe wakacje.
rozwiń zwiń