Maciej Miecznikowski podpadł biskupom i... dostał błogosławieństwo

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 15:56
O nowym muzycznym projekcie, w którym śpiewa nawet cajonista, Olga Szomańska gra na skrzypcach, a Maciej Miecznikowski ustanawia 11. przykazanie, wokalista opowiedział w Jedynce.
Audio
  • Maciej Miecznikowski zaprasza na koncerty "To jednak miłość" (Muzyczna Jedynka)
Olga Szomański i Maciej Miecznikowski znów wspólnie na scenie w koncercie-spektaklu To jednak miłość
Olga Szomański i Maciej Miecznikowski znów wspólnie na scenie w koncercie-spektaklu "To jednak miłość"Foto: mat. promocyjne

Do współpracy Maciej Miecznikowski zaprosił wokalistkę Olgę Szomańską, z którą śpiewał już dekadę temu w oratorium "Tu Es Petrus". Teraz, w koncercie "To jednak miłość" usłyszymy nowe akustyczne wersje największych hitów Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, ale także autorskie utwory z solowych płyt dwójki piosenkarzy. - Tego jeszcze nie było na polskim rynku, mamy zespół, w którym wszyscy śpiewają - podkreślał gość Jedynki.

Publiczność czekają także niespodzianki, z jednej strony oscarowe, z drugiej... biblijne. - Śpiewam utwór "Jedenaste", który wzbudził kontrowersje w polskim Kościele - zaznacza i zdradza, jak zakończył się spór z biskupami.

Najbliższy koncert duetu Szomańska & Miecznikowski już 26 kwietnia w Teatrze Studio Buffo.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził: Paweł Sztompke
Gość: Maciej Miecznikowski (wokalista, muzyk, kompozytor)
Data emisji: 17.04.2015
Godzina emisji: 13.20

asz/pg

Czytaj także

Miecznikowski: człowiek składa się nie tylko z poczucia humoru

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 22:49
- Często z kolegami artystami zastanawiamy się, co sprawia, że piosenka jest dobra, czyli taka, którą można wykonać z samą tylko gitarą. Takich piosenek szukałem dla siebie - o pracy nad solowym albumem opowiada Maciej Miecznikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Miecznikowski: uratowała nas piosenka Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 22:02
- Była zima i w samochodzie zepsuło się ogrzewanie - wspominał w Jedynce współtwórca sukcesów zespołu Leszcze i oratoriów Piotra Rubika.
rozwiń zwiń