Kazik debiutuje z Kwartetem ProForma. "Poszedłem w krainę łagodności"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 15:39
- Już jesienią zeszłego roku było wiadomo, że KNŻ kończy żywot. Potrzebowałem też odskoczni od Kultu. Tym razem nie poszedłem w krainę ostrości - mówił w Jedynce Kazik Staszewski.
Audio
  • Kazik debiutuje z Kwartetem ProForma. "Poszedłem w krainę łagodności" (Muzyczna Jedynka)
Kazik i Kwartet ProForma planują nagranie autorskiego materiału
Kazik i Kwartet ProForma planują nagranie autorskiego materiałuFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

27 marca ukazała się płyta Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma pt. "Wiwisekcja". Cały materiał oparty jest na coverach, również utworów Kazika. Muzycy planują jednak materiał premierowy, którego przedsmak stanowi "Kalifat". - To piosenka metafizyczna, bo tekst napisałem dzień przed rozstrzelaniem członków redakcji "Charlie Hebdo" - podkreślił muzyk.

Kazik tłumaczył, że w swojej karierze współpracował już z wieloma muzykami, zwykle z sympatii, albo z powodów finansowych. Jednak w przypadku Kwartetu ProForma, proces był bardziej złożony, a początki trudne. - Poinformowali mnie, że grają piosenki mojego ojca. Byłem wtedy w słabym nastroju i zacząłem im grozić sądem - tłumaczył gość Jedynki. Nie przeszkodziło im to jednak w nawiązaniu współpracy. I, jak podkreśla muzyk, dziś z Kwartetem ProForma stanowią jedność.

Jaką grają muzykę? Dlaczego Kazik Staszewski nie przepada za twórczością zespołu Republika? Również o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Kazik Staszewski (muzyk, autor tekstów)

Godzina emisji: 14.20

Data emisji: 29.04.2015

tj/asz

Czytaj także

IRA gra akustycznie. Przywraca nadzieję i wiarę w miłość

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 16:10
- Piosenka "Miłość" to pierwszy w naszej historii utwór, który od początku do końca został napisany jako akustyczny - mówił w Jedynce Artur Gadowski, wokalista zespołu IRA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Markowska: mam ochotę przywalić kilkoma energetycznymi piosenkami

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 18:43
- Najbardziej kręci mnie energia, rock and roll, ocieranie się o bluesowe brzmienia, muzyka, która wypływa z trzewi - mówiła w Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń