Ray Wilson: pieniądze zabijają muzykę

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 23:38
Ray Wilson uważa, że przemysł muzyczny psuje ogląd sztuki. - W pewnym momencie nie wiesz czy tworzysz dla muzyki, czy dla pieniędzy - mówi muzyk.
Audio
  • Ray Wilson opowiada o swojej muzycznej przeszłości i planach (Muzyczna Jedynka)
Ray Wilson, szkocki wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, członek zespołów Guaranted Pure, Stiltskin, Cut, Genesis
Ray Wilson, szkocki wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, członek zespołów Guaranted Pure, Stiltskin, Cut, GenesisFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

Jest to jego własne doświadczenie, ale także powołuje się także na tak znane zespoły, jak Pink Floyd. Aby zmienić ten stan Ray Wilson założył w Polsce fundację, a poprzez jej działalność wspiera młodych ludzi, stara się "budować most nad wciąż powiekszającą się przepaścią między bogatymi a biedną częścią społeczeństwa".

W rozmowie z Marcinem Kusym muzyk przyznał, że lubi czasem używać wytłumaczenia, które zastosował w jednej z książek Paulo Coelho. - Płynąc łodzią do wybranej wyspy wiosłujesz, pracujesz ciężko, ale morze i tak pcha cię w innym kierunku, nie tym, do którego płyniesz. I rejs kończy się na innej wyspie - opowiada. Jak dodaje, w jego przypadku sytuacja taka miała miejsce trzy razy: z grupą Stiltskin, Genesis i obecnie...

Gość "Muzycznej Jedynki" wyjaśnia dlaczego muzyków Genesis uważa za tchórzy oraz jakie niespodzianki przygotował na swój najbliższy koncert. Wspomina pierwsze lata swojej kariery i mówi o planach współpracy ze Stevem Hackettem.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Ray Wilson (szkocki wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, członek zespołów Guaranted Pure, Stiltskin, Cut, Genesis)

Data emisji: 11.05.2015

Godzina emisji: 14.15

sm/asz

Czytaj także

Human wraca z nową płytą. Joriadis: będzie ostro

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 21:49
- Od pierwszej płyty minęło 20 lat, o tyle jestem starszy, ale dynamit pozostał - mówił w Jedynce Kostek Joriadis, lider i wokalista grupy Human.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Andzię" Oddział Zamknięty zawdzięcza... Szpilmanowi

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 08:10
Gdyby nie Andrzej, syn słynnego kompozytora Władysława Szpilmana, nie wiadomo czy w ogóle debiutancki krążek rockowej grupy ujrzałby światło dzienne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skromne, wdzięczne i radosne. Filipinki i ich sekrety

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 20:03
"Tłok na plaży", "Batumi", "Wiosna majem wróci", "Jeśli kochasz nigdy nie mów o tym "– piosenki Filipinek śpiewała cała Polska. W Europie były pierwszym nowoczesnym zespołem dziewczęcym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Legend Rocka zaczyna się w… Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 15:36
- Postanowiliśmy w tym roku rozpocząć sezon koncertem grupy Ten Years After, który odbędzie się w Teatrze "Imka" 23 maja - mówił w Jedynce Mirosław Wawrowski, organizator wydarzenia.
rozwiń zwiń