Red Box i Ray Wilson na urodziny Manufaktury

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 20:09
To wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi kończy 9 lat. W związku z jubileuszem zaplanowano wiele muzycznych atrakcji. - Każdy znajdzie coś dla siebie - mówił w Remigiusz Mielczarek, organizator imprezy.
Audio
  • Remigiusz Mielczarek o 9. urodzinach Manufaktury (Muzyczna Jedynka)
Na sobotnie spotkanie z brytyjską muzyką w Manufakturze zaprasza zespół Red Box
Na sobotnie spotkanie z brytyjską muzyką w Manufakturze zaprasza zespół Red Box Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Już w najbliższy weekend w łódzkiej Manufakturze wystąpią gwiazdy muzyki, a pierwszy dzień imprezy, sobota 16 maja, będzie brytyjski. Zagra m.in. reaktywowany po 20 latach zespół Red Box.

- Odświeżyli swój wizerunek, ale nie są do końca pokryci patyną. Ich lider Simon Toulson–Clarke stwierdził pewnego dnia, że sobie odpocznie i przez 20 lat żeglował po świecie. Wrócił natchniony nowymi pomysłami z płytą "Plenty" - tłumaczył Remigiusz Mielczarek.

Natomiast gwiazdą wieczoru będzie Ray Wilson, szkocki wokalista, gitarzysta i kompozytor, członek zespołów Stiltskin i Genesis. - Jego koncert ma być połączeniem wszystkiego, co przez ostatnie 20 lat robił jako artysta - dodał Mielczarek.

Niedziela 17 maja w Manufakturze będzie natomiast dniem polskim. Jakie atrakcje przygotowano? O tym w nagraniu audycji. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym 9. urodzin Manufaktury.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Remigiusz Mielczarek (rzecznik Manufaktury)

Godzina emisji: 14.20

Data emisji: 12.05.2015

tj/bch

Czytaj także

Ray Wilson: pieniądze zabijają muzykę

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 23:38
Ray Wilson uważa, że przemysł muzyczny psuje ogląd sztuki. - W pewnym momencie nie wiesz czy tworzysz dla muzyki, czy dla pieniędzy - mówi muzyk.
rozwiń zwiń