Weronika Korthals: staram się żyć kolorowo

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 15:38
- Gdy telefon nie dzwoni i nie mam zaproszeń na milion koncertów, sama wymyślam różne projekty, a nie narzekam jak wielu innych wykonawców. Dzięki temu dzieje się u mnie dużo - mówi wokalistka.
Audio
  • Weronika Korthals o nowej płycie, kaszubskich korzeniach i rodzinno-sąsiedzkiej współpracy muzycznej (Muzyczna Jedynka)
Weronika Korthals i Szymon Damięcki wykonali na żywo w studiu Jedynki piosenkę Do dna
Weronika Korthals i Szymon Damięcki wykonali na żywo w studiu Jedynki piosenkę "Do dna"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Weronika Korthals znana jest m.in. z zespołu Ha-Dwa-O!, a na swoim koncie ma już dwa solowe albumy - "Na wiedno" oraz "Velevetka". Oba tytuły nawiązują do kaszubskich korzeni artystki.

- W moim rodzinnym domu w Pucku kaszubski rozbrzmiewał każdego dnia. Rodzice zawsze rozmawiali ze sobą w tym języku, choć akurat ze mną i moimi braćmi komunikowali się po polsku, żebyśmy ładnie opanowali polszczyznę. Kaszubskiego osłuchałam się jednak od dzieciństwa, od zawsze śpiewałam po kaszubsku na przeróżnych występach i miałam marzenie, żeby po kaszubsku nagrywać też płyty - tłumaczy gość Jedynki.

We wrześniu ukaże się najnowsza płyta Weroniki Korthals, tym razem już w całości po polsku. Znajdą się na niej dwa single, które miały już swoją premierę: "Moknę" oraz "Do dna". Ten drugi utwór wokalistka wykonała na żywo w czasie audycji. Na gitarze akompaniował jej Szymon Damięcki.

***

Tytuł: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Weronika Korthals (piosenkarka)

Data emisji: 13.05.2015

Godzina emisji: 13.34

pg/tj

Czytaj także

Weronika Korthals spotka się ze Skawińskim na planie teledysku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 19:04
- Marzy mi się, by utwór "Do dna" wykonać razem z Grzegorzem na festiwalu w Opolu - mówi w Jedynce wokalistka i kompozytorka Weronika Korthals.
rozwiń zwiń