Renata Przemyk: nie umiałabym robić muzyki pod publiczkę

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 18:39
- To nawet nie kwestia moich świadomych decyzji. Ja po prostu nie wiem co jest aktualnie modne. Mieszkam sobie na wsi i robię to, co mi w duszy gra - mówi wokalistka.
Audio
  • Renata Przemyk o płycie „Rzeźba dnia”, wyrażaniu w muzyce siebie i polskim rynku muzycznym sprzed 25 lat (Muzyczna Jedynka)
Renata Przemyk prezentuje wydaną we wrześniu 2014 r. płytę Rzeźba dnia
Renata Przemyk prezentuje wydaną we wrześniu 2014 r. płytę "Rzeźba dnia"Foto: Jacek Konecki/PR

Renata Przemyk zdradziła w Jedynce, że każda jej płyta odzwierciedla stan ducha, w którym znajdowała się w trakcie nagrań. - To immanentna część mojego życia. Nie wyobrażam sobie robienia czegoś, co byłoby oderwaną od rzeczywistości sztuczną kreacją. Moje piosenki to artystyczna oprawa tego, kim w danym momencie jestem i co czuję - tłumaczy wokalistka.

Wydany w ubiegłym roku album "Rzeźba dnia" artystka uważa za najbardziej optymistyczny w swoim dorobku. - Oprócz różnorodności jest na tej płycie radość życia, optymistyczne spojrzenie na teraźniejszość i przyszłość, a także na innych ludzi - podkreśla Renata Przemyk.

W audycji piosenkarka wspomina także swoje artystyczne początki sprzed 25 lat, a także ocenia swoje próby aktorskie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzenie: Maria Szabłowska

Gość: Renata Przemyk (wokalistka)

Data emisji: 19.05.2015

Godzina emisji: 14.19

pg/bch

Czytaj także

Renata Przemyk: kocham swoje piosenki

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 19:06
Artystka przyznaje, że lubi swe piosenki za to, jakie dają jej możliwości zmian i rozwoju. Nie wyobraża sobie grania przez tyle lat piosenek dokładnie w taki sam sposób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: nie chowam piosenek do szuflady

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 12:00
- Jeśli uznam utwór za niewystarczająco dobry, by znalazł się na płycie, po prostu go kasuję. Nie odkładam, wykorzystuję tu i teraz - wyjaśnia bohaterka cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń