X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Ptaszyn Wróblewski: jestem człowiekiem radia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 14:59
- Nie wierzę w pozaradiowe życie - mówił w Jedynce jeden z najbardziej zasłużonych polskich jazzmanów, którego współpraca z Polskim Radiem rozpoczęła się już w latach 50. XX wieku.
Audio
  • Radiowe życie Jana Ptaszyna Wróblewskiego (Muzyczna Jedynka)
Jan Ptaszyn Wróblewski
Jan Ptaszyn WróblewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jan Ptaszyn Wróblewski grał wtedy z Sekstetem Komedy - występ z tą grupą w 1956 roku był dla niego profesjonalnym debiutem. Pracował również jako aranżer. - Zespoły jazzowe nagrywały wtedy mało, pracowało się z radiowymi orkiestrami. Nie sposób ich wszystkich dzisiaj wymienić. Szkoda jednak, że ich już nie ma - wspominał saksofonista.

90 lat Polskiego Radia w Jedynce >>>

Pod koniec lat 60. powierzyło mu kierowanie zespołem Studio M-2, które przekształciło się następnie w Studio Jazzowe Polskiego Radia. Przez band przewinęli się wszyscy znaczący polscy jazzmani. - Urbaniak, Stańko, Karolak, Namysłowski - wymieniał Wróblewski. - Kogo byśmy sobie nie przypomnieli ten pewnie tam był - zapewniał.

Jak doszło do tego, że z czasem Jan Ptaszyn Wróblewski zasiadł przed radiowym mikrofonem? Dlaczego ważna w jego biografii jest data 7 stycznia 1970 roku?  O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Iza Żukowska

Gość: Jan Ptaszyn Wróblewski (muzyk, jazzman)

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 13.15

tj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: najwięksi radiowcy zaczynali w Rozgłośni Harcerskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 08:44
- Byli wśród nich m.in. Wojciech Mann, Marek Wiernik i Piotr Kaczkowski - wspominał w Jedynce dziennikarz muzyczny i autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z muzyką w tle". Festiwal filmowy, którego się słucha

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 16:28
- To chyba jedyna impreza w naszym kraju, która preferuje polską muzykę filmową stworzoną przez polskich kompozytorów - mówiła w Jedynce Ewa Matecka, z-ca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.
rozwiń zwiń