Badach i Janson znów grają razem. Prapremiera w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 17:09
- Przez przypadek zostałem zaproszony do tej inicjatywy. Robert wysłał mi utwór demo, który był świetny. Stwierdziłem, że może po latach znowu coś nagramy - mówił Kuba Badach.
Audio
  • Kuba Badach i Robert Janson znów grają razem (Muzyczna Jedynka)
Kuba Badach jest dwukrotnym laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego - Fryderyka
Kuba Badach jest dwukrotnym laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego - FryderykaFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Prawie 20 lat minęło, kiedy Kuba Badach wspólnie z Robertem Jansonem nagrali wielki przebój "Małe szczęścia". - Kawał historii, nie spodziewaliśmy się tamtego sukcesu - wspominał Badach.

W sobotę, 13 czerwca artyści ponownie wystąpią razem. Tym razem w Poznaniu, w scenerii Jeziora Maltańskiego, gdzie odbędzie się widowisko "Przygotuj się na miłość", poświęcone błogosławionemu Edmundowi Bojanowskiemu. Muzykę specjalnie na tę okazję skomponował lider zespołu Varius Manx Robert Janson. Na maltańskiej scenie wystąpią m.in. Viola Brzezińska, Marek Kaliszuk i właśnie Kuba Badach, który zaśpiewa m.in. utwór "Pierwszy wiarę w sercu noszę". Jego prapremiera odbyła się na antenie radiowej Jedynki!

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Kuba Badach (wokalista)

Data emisji: 10.05.2015

Godzina emisji: 14.19

tj/mm

Czytaj także

Kuba Badach w hołdzie Jacksonowi: jestem uzależniony od płyty "Bad"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 16:40
- Ten album towarzyszy mi do dnia dzisiejszego. Co jakiś czas go sobie przypominam, bo to jedna z najlepiej napisanych, nagranych i wyprodukowanych płyt - mówił w "Muzycznej Jedynce" Kuba Badach.
rozwiń zwiń