Stanisław Wielanek: w Warszawie na koncertach brakuje folkloru

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 16:06
- Teksty moich piosenek przepełnione są miłością i zadumą, ale także nowoczesnością. Pojawiają się nowe aranżacje i opracowania - mówił założyciel Kapeli Czerniakowskiej i Kapeli Warszawskiej, a obecnie solista.
Audio
  • Stanisław Wielanek o swojej najnowszej płycie "Ona niepewna" (Muzyczna Jedynka)
Stanisław Wielanek
Stanisław WielanekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Warszawiacy mają swój honor. Tańczą i śpiewają z uśmiechem na ustach. Nie ma tu jednak tego, co widziałem w innych miastach na świecie, gdzie Polacy mają kawałek estrady, mogą napić się piwa czy wódki oraz zjeść żeberka. Tańczą boso na trawie. U nas tego brakuje - zauważył w Jedynce Stanisław Wielanek.

Ostatnio ukazała się jego najnowsza płyta pt. "Ona niepewna". Składa się na nią 21 piosenek, do których muzykę skomponował sam Wielanek. Autorem słów jest Leon Sęk, ale na wydawnictwie pojawiają się także teksty Zbigniewa Staweckiego, Andrzeja Jastrzębiec-Kozłowskiego, Beaty Hołubiuk-Wójcik, Mikołaja Kulina, Henryka Kotarskiego i Wojciecha Młynarskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Stanisław Wielanek (muzyk)

Data emisji: 17.06.2015

Godzina emisji: 14.21

to/mp

Czytaj także

Stanisław Wielanek, ostatni Mohikanin miejskiego folkloru

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 00:30
Gościem "Muzycznej Jedynki" będzie Warszawiak z Czerniakowa w czwartym pokoleniu, wywodzący się - jak sam mówi – z "muzycznej arynsztokracji spod znaku klucza francuskiego i wytrycha basowego".
rozwiń zwiń