Edyta Górniak: świat potrzebuje oczyszczenia

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 16:45
- Na każdej płycie chcę oddać ludziom różne kolory życia. Po to, by mogli budzić się z piosenkami i zasypiać przy nich, szaleć, tańczyć, przytulać się, całować, wypłakać i oczyścić serca - mówiła w Jedynce artystka.
Audio
  • Edyta Górniak o swoim nowym albumie (Muzyczna Jedynka)
Edyta Górniak: świat potrzebuje oczyszczenia
Foto: W.Kusiński/Polskie Radio

Tylko jeden krok dzieli nas od długo oczekiwanego albumu Edyty Górniak. Singiel "Oczyszczenie" jest zapowiedzią tego wydawnictwa. Balladowa kompozycja odbiega od klimatu dwóch poprzedni "Your High" i "Glow On". 

- Utwór jest o tym, że czas ma wiele zalet, a my bardzo boimy się jego upływu. Pozwala nam nabrać dystansu i zrozumieć. Tylko z perspektywy jesteśmy w stanie dostrzec prawdę. Czas ją obnaża, bo ludzie wkładają maski i wchodzą w różne role. Czas pozwala zebrać siły do oczyszczenia, które bywa bolesne. Trzeba jednak pamiętać, że ten moment otwiera nowe drzwi - tłumaczyła Edyta Górniak. 

Artystka powiedziała, że przez 25 lat twórczości udało jej się nie zostać zaszufladkowaną w żadnym z muzycznych gatunków. Obecnie zaprzyjaźniła się z elektro-popem i w tym stylu będzie utrzymany nowy album.

"Oczyszczenie" to także pierwsza od trzech lat piosenka artystki nagrana w języku polskim. W nagraniu audycji Górniak tłumaczyła, dlaczego łatwiej śpiewa się po angielsku. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Edyta Górniak

Data emisji: 30.06.2015

Godzina emisji: 13.29

tj/kul

Czytaj także

Edyta Górniak: otworzyłam się na nowy nurt muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 17:22
- Singlem "Your High" rozpoczynam nowy etap mojej drogi artystycznej. Będę zaskakiwać ludzi tak, żeby im się nie nudziło – mówi w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń