Prorocza piosenka Alicji Majewskiej o mężczyznach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 23:30
Piosenka dnia Jedynki "Panom rozsądku nie przybywa" Alicji Majewskiej ma długą i ciekawą historię. W czasach, gdy do polityki na dobre zawitały kobiety można o niej powiedzieć, że okazała się prorocza...
Audio
  • Alicja Majewska opowiada o swych najnowszych piosenkach m.in. tej, na której w chórkach śpiewa Zbigniew Wodecki (Muzyczna Jedynka)
Alicja Majewska - wielokrotnie nagradzana polska piosenkarka, która zadebiutowała w 1968 roku
Alicja Majewska - wielokrotnie nagradzana polska piosenkarka, która zadebiutowała w 1968 rokuFoto: Jacek Konecki/ Polskie Radio

Piosenka, będąca kompozycją Włodzimierza Korcza do słów Wojciecha Młynarskiego, na nagranie czekała przez wiele lat. - Utwór powstał w 2003 roku, ale nie miałam wtedy do niej dystansu. Wydawało mi się, że określenie "męskie beksy" w stosunku do panów mi nie uchodzi - opowiada piosenkarka.

Alicja Majewska dowiedziała się od Włodzimierza Korcza, że Wojciech Młynarski pisze dla niej nowy tekst. - Jestem cała podekscytowana, ciekawa i rozemocjonowana. W te pędy, jak tylko powstanie utwór, nauczę się go i nagram, by nie czekał 15 lat - zapewnia artystka.

W rozmowie piosenkarka wyjaśniła, co przekonało ją do zaśpiewania piosenki "Panom rozsądku nie przybywa" oraz jak na ten utwór reagują kobiety.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Alicja Majewska (piosenkarka)

Data emisji: 2.07.2015

Godzina emisji: 14.18

sm/ag

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal w Opolu wychodzi poza amfiteatr

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 14:20
- Opolanie narzekali, że w amfiteatrze jest za mało miejsc i są skazani na siedzenie w domu. Dlatego wychodzimy z festiwalem do miasta - powiedział w radiowej Jedynce dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Górniak: świat potrzebuje oczyszczenia

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 16:45
- Na każdej płycie chcę oddać ludziom różne kolory życia. Po to, by mogli budzić się z piosenkami i zasypiać przy nich, szaleć, tańczyć, przytulać się, całować, wypłakać i oczyścić serca - mówiła w Jedynce artystka.
rozwiń zwiń