Big Cyc na płycie "Jesteśmy najlepsi" walczy z polskim dołem

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 17:47
Krzysztof Skiba i Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak opowiadali w "Muzycznej Jedynce" o swojej optymistycznej płycie "Jesteśmy najlepsi".
Audio
  • Krzysztof Skiba i Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak o płycie "Jesteśmy najlepsi" (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
- W piosenkach na naszej nowej płycie oceniamy rzeczywistość, komentujemy wydarzenia, które są wokół nas i walczymy z polskim przysłowiowym dołem - mówił w Muzycznej Jedynce Krzysztof Skiba
- W piosenkach na naszej nowej płycie oceniamy rzeczywistość, komentujemy wydarzenia, które są wokół nas i walczymy z polskim przysłowiowym dołem - mówił w "Muzycznej Jedynce" Krzysztof SkibaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Kiedy w oczy wieje wiatr, przeciw nam jest cały świat. Jesteśmy najlepsi!" - śpiewa zespół Big Cyc w singlu, który nie tylko promuje najnowszy krążek grupy, ale też ma zachęcać młodzież do uprawiania sportu. - Piosenką "Jesteśmy najlepsi" wpisaliśmy się w akcję "Stop zwolnieniom z WF-u" - tłumaczył w Jedynce lider zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba.

By podkreślić pro-sportowy charakter utworu, zespół zaprosił na plan teledysku między innymi: Otylię Jędrzejczak, Dariusza Michalczewskiego czy Piotra Świerczewskiego.

Członkowie Big Cyca mówili też w "Muzycznej Jedynce" o zabawnej grze planszowej, którą dołączyli do swojej nowej płyty. Dość wspomnieć, że jedną z postaci, które się w niej pojawiają, jest Władimir Putin.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak

Goście: Krzysztof Skiba i Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak (muzycy z zespołu Big Cyc)

Data emisji: 06.07.2015

Godzina emisji: 13.20

pkur/mm

Czytaj także

"Płyta Tygodnia Radiowej Jedynki". Słuchaj razem z nami!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 16:25
Rynek muzyczny wciąż zalewany jest nowymi wydawnictwami, coraz trudniej wychwycić te najbardziej wartościowe. W tym niełatwym zadaniu pomoże radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczno-sportowa premiera Big Cyc w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 15:50
- Tytuł "Jesteśmy najlepsi" ma głębszy sens. Nie bez powodu w naszym teledysku pojawią się Otylia Jędrzejczak, Darek Michalczewski i inni mistrzowie - tłumaczy Krzysztof Skiba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leski: moje piosenki to czasem cudze historie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 15:49
- 3 lata temu wpadł mi do głowy pomysł, żeby znaleźć muzyków, którzy grają na określonych instrumentach. Najpierw pojawił się mini-album "Zaczyn", a 1 czerwca płyta "Splot" – mówi artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Big Cyc, czyli Skiba i spółka, są najlepsi

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 13:00
Z Krzysztofem Skibą porozmawiamy dziś o płycie "Jesteśmy najlepsi", najnowszej w dorobku zespołu Big Cyc.
rozwiń zwiń