Maria Niklińska: chciałam pokazać piękno polszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 09:00
- Na płycie "Maria", szczególnie w piosence "Jeśli tylko chcesz", obok słów potocznych starałam się też użyć takich, które rzadziej słyszy się na co dzień - mówi aktorka i debiutująca piosenkarka.
Audio
  • Maria Niklińska o płycie "Maria" (Muzyczna Jedynka)
Maria Niklińska, aktorka teatralna, filmowa i serialowa (m.in. Klan i Na Wspólnej), zaskoczyła swoich wielbicieli, objawiając się jako wokalistka
Maria Niklińska, aktorka teatralna, filmowa i serialowa (m.in. "Klan" i "Na Wspólnej"), zaskoczyła swoich wielbicieli, objawiając się jako wokalistkaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Płyta "Maria" ukazała się w maju. Najnowszy, trzeci singiel promujący to wydawnictwo nosi tytuł "Jeśli tylko chcesz". - Materiał jako całość jest dość nastrojowy, momentami nostalgiczny, ale bywa też ostrzej - tłumaczy Maria Niklińska.

Wokalistka jest również autorką wszystkich tekstów na swej debiutanckiej płycie. - Słowa są dla mnie bardzo ważne. To jest właśnie piękne w piosence, że jest ona połączeniem tekstu i muzyki. Oczywiście, istnieje muzyka instrumentalna. Zresztą na takiej się wychowałam, bo grałam na fortepianie. Dzięki swej formie piosenka to taka poezja w wersji muzycznej - podkreśla gość Jedynki.

Na czym zdaniem Marii Niklińskiej polega problem Polaków w wyrażaniu uczuć i którą nację stawia tu za wzór, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Maria Niklińska (wokalistka, aktorka)

Data emisji: 19.08.2015

Godzina emisji: 13.43

pg/jp

Czytaj także

"Do ryzyka jestem przyzwyczajona". Maria Niklińska wydaje płytę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 11:00
- Muzyka jest dla mnie formą wyrazu artystycznego i metaforą. To magiczne połączenie dźwięków ze słowami, które bardzo zapadają w pamięć, jest rodzajem dialogu, kontaktu - mówiła w radiowej Jedynce aktorka Maria Niklińska, która przygotował pierwszy album z własnymi piosenkami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Niklińska zostanie producentem teledysków?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 11:09
Maria Niklińska zamienia aktorstwo na muzykę. Jej nowa płyta pt. "Maria" światło dzienne ujrzy w maju tego roku. Przy tej okazji aktorka odkryła w sobie nowy talent i postanowiła zostać producentem teledysków.
rozwiń zwiń