"Mazowsze" świętuje 65-lecie. "Jesteśmy wszędzie"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 01:47
- "Mazowsze" jest wszędzie i popularyzuje to, co robi od 65 lat. Nie są nam obce małe miejscowości i duże - mówi Michał Haber, specjalista ds. promocji zespołu "Mazowsze".
Audio
  • Michał Haber o obchodach 65-lecia "Mazowsza" (Muzyczna Jedynka)
Michał Chaber, specjalista ds. promocji zespołu Mazowsze
Michał Chaber, specjalista ds. promocji zespołu "Mazowsze"Foto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" w tym roku obchodzi 65-lecie. Wydarzeniom związanym z tym świętem patronuje radiowa Jedynka. W najbliższą sobotę 19 września "Mazowsze" zaczyna kolejny, 66. sezon pracy w swoim mateczniku w Otrębusach.

- Pod koniec września zaczynamy grać "Krakowiaków i Górali" w wersji dostępnej dla młodszych widzów, bo jest w dobrej godzinie i dobrej cenie. Spektakle dla szkół gramy do końca roku - opowiada Michał Hhaber. Zespół ma wspaniałą współpracę z kolejką WKD, w związku z czym osoby posiadające bilet na przedstawienia "Mazowsza", przejazd mają za darmo.

Zespół nadal jeździ po świecie, choć podróże te są rzadsze niż w dawnych czasach. Obecnie częściej koncentrują się one na terenie Polski: we Wrocławiu, Toruniu, Poznaniu. - Gramy w większych miejscowościach, ale również w mniejszej miejscowości pod Bełchatowem, Parznie - mówi specjalista ds. promocji "Mazowsza".

W programie mówiliśmy również o najbliższych planach zespołu i atrakcjach tego sezonu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Michał Haber (specjalista ds. promocji zespołu "Mazowsze")

Data emisji: 15.09.2015

Godzina emisji: 13.18

sm/ag

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk: chciałbym zawsze sam pisać teksty

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 15:44
- Uważam, że artysta powinien sam wyrażać swoje emocje i spostrzeżenia. A najlepiej właśnie za pomocą tekstów piosenek. Nie chciałbym, żeby ktoś dla mnie pisał - mówi wokalista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs jak droga do gwiazd. "Pamiętamy o Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2015 03:11
- Dotychczasowym laureatom konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" staramy się robić mniejsze recitale. Jednym z nich będzie koncert Matyldy Damięckiej w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej - mówi Agata Passent.
rozwiń zwiń