Katarzyna Groniec - inne spojrzenia na teksty Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 19:15
- Nawet jeśli piosenka traktuje o złamanej miłości, to nie musi być "jęcząca". Można ją zaśpiewać mocno i ze złością. Pokazać, że istnieją różne odcienie miłości, różne etapy leczenia się z niej - mówiła w Jedynce piosenkarka.
Audio
  • Katarzyna Groniec o płycie "ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej" (Muzyczna Jedynka)
Zdaniem Katarzyny Groniec, piosenki Agnieszki Osieckiej często były śpiewane z pozycji kobiet proszących o miłość, a nie zawsze przecież tak jest
Zdaniem Katarzyny Groniec, piosenki Agnieszki Osieckiej często były śpiewane z pozycji kobiet proszących o miłość, a nie zawsze przecież tak jest Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

18 września ukazał się jej najnowszy album pt. "ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej". Dzięki interpretacjom Katarzyny Groniec teksty mistrzyni słowa Agnieszki Osieckiej wybrzmiały z nową siłą.

- Wiele osób zaśpiewało już piosenki Osieckiej. Są one obecne w przestrzeni publicznej, ciągle je słychać. Jeśli nie znalazłabym odmiennego pomysłu, to nie mogłabym wziąć ich na warsztat - powiedziała artystka.

Tym pomysłem było wmieszanie w teksty Osieckiej odrobiny muzyki elektronicznej. Następnie trzeba było tylko dobrać piosenki, które się zabiegowi poddadzą. O jakie utwory chodzi?  O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Katarzyna Groniec (piosenkarka)

Godzina emisji: 14.17

Data emisji: 23.09.2015

tj/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Steńczyk śpiewa Osiecką. "Wszystkie utwory są bardzo moje"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 17:33
- Szczególnie "Niech żyje bal". Może ze względu na aranżację, która bardzo mi pasuje - powiedział w Jedynce artysta, który wydał płytę "Steńczyk/Osiecka – Moja kokaina".
rozwiń zwiń