X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cygańskie melodie i nostalgia w wydaniu Aloszy Awdiejewa

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 20:11
- Te piosenki mnie wybrały, a nie ja je. Niektóre są tak piękne, że nie mogło ich zabraknąć - mówi Alosza Awdiejew o swojej nowej płycie "Piosenki wybrane".
Audio
  • Alosza Awdiejew o płycie ""Piosenki wybrane" (Muzyczna Jedynka)
Alosza Awdiejew
Alosza Awdiejew Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Z okazji 75. urodzin Aloszy Awdiejewa ukazał się album "Piosenki wybrane" z najlepszymi utworami artysty. - Wybór nie był łatwy i dokonał go głównie sam artysta. Myślę, że rzeczywiście są to najciekawsze piosenki, bardzo przebojowe, których ludzie najchętniej słuchają, ale pojawiają się również kompozycje mniej znane - opowiada Marek Piątek, muzyk biorący udział w nagraniach.

Goście "Muzycznej Jedynki" przyznają, że weryfikacji dokonali sami słuchacze, bo przy wyborze utworów uwzględniono piosenki, o które w czasie koncertów najczęściej prosi publiczność. - Jest to duża podpowiedź, bo dzięki temu wiemy, co ludzi zajmuje, co ich kręci - podkreśla Marek Piątek.

W audycji rozmawialiśmy również o miłości do utraconej ojczyzny jak Wilno czy Lwów, która przypomina syndrom nogi, której już nie ma oraz dlaczego niektóre z koncertów Aloszy powinny się zaczynać od... bisów.

Patronat nad płytą "Piosenki wybrane" objęła radiowa Jedynka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Alosza Awdiejew (muzyk, aktor, piosenkarz, językoznawca pochodzenia rosyjskiego), Kazimierz Adamczyk (kontrabasista, piosenkarz), Marek Piątek (gitarzysta, piosenkarz)

Data emisji: 30.09.2015

Godzina emisji: 14.19

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Future Folk - połączenie oscypka z sushi

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 14:41
- To, co gramy, jesteśmy w stanie zatańczyć. Nie wyobrażam sobie, żebym przy tej muzyce stał w miejscu - opowiada w Jedynce Stanisław Karpiel- Bułecka z grupy Future Folk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NaVi: melodyjnych piosenek nie robi się łatwo

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 16:03
- Naszej muzyki można słuchać na dwóch poziomach. Albo dla przyjemności, dobrej melodii i fajnego rytmu, albo dla odkrywania różnych ukrytych w niej warstw - mówi Paweł Poszytek z zespołu NaVi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Avenue ze swoją pierwszą płytą "To jest muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 20:49
Zespół Avenue oscyluje wokół jazzu i retro-popu. Zawiązali się ad hoc w studiu nagraniowym, a na koncie mają już sukces na festiwalu w Krakowie.
rozwiń zwiń