Magda Umer: w życiu nie ma do czego się spieszyć

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 17:00
- Do sztuki nie należy się spieszyć. Trzeba to robić, kiedy dobre anioły nad nami czuwają. Mam takie wrażenie, że teraz były z nami - przyznaje artystka mówiąc o swojej najnowszej płycie "Duety".
Audio
  • Magda Umer opowiada o swojej płycie "Duety", która ma premierę 30 października (Muzyczna Jedynka)
- Mam coraz większą tremę, kiedyś była budująca, ale boję się, że może przejść w tremę paraliżującą - mówi Magda Umer
- Mam coraz większą tremę, kiedyś była budująca, ale boję się, że może przejść w tremę paraliżującą - mówi Magda UmerFoto: Jacek Konecki/PR

 - Reżyserowałam ten album. Uważam, że kolejność piosenek na płycie jest rzeczą bardzo ważną, to buduje dramaturgię całości. Od lat reżyseruję przedstawienia teatralne, więc wiem jak istotne jest to, co na początku i chwilę potem, co jest w środku i pod koniec. Odbiorca słucha kolejnych piosenek, ale cała płyta to więcej niż tylko zbiór utworów - podkreśla Magda Umer.

Płyta, na której obok Magdy Umer śpiewają Anna Maria Jopek, Krystyna Janda, Stanisław Sojka, Wojciech Waglewski, Grzegorz Turnau, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica i Maciej Stuhr, powstawała 2 lata. - Dzięki temu, że nagrywanie płyty się przeciągnęło, że mieliśmy czas, mogliśmy to zrobić tak, jak chcieliśmy - mówi artystka

Czy będą wspólne koncerty? Jakie piosenki znalazły się na płycie? Komu Magda Umer zawdzięcza powstanie "Duetów"? Nad jakim spektaklem obecnie pracuje? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

 ***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Goście: Magda Umer (piosenkarka)

Data emisji: 30.10.2015

Godzina emisji: 14.18

gs/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czas kobiety" z Anną Marią Jopek. Spektakl inny niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 02:29
- Zawsze miałam problem, by dookreślić czym się zajmuję i cieszę się, że to się jeszcze bardziej wymknęło w tej chwili - mówi Anna Maria Jopek, wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Radek i publiczność - trwałe uzależnienie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 18:10
- Jestem przedstawicielem Słowian, którzy wierzą jeszcze w Światowida, więc twarzy mam co najmniej cztery. Ale moja relacja z publicznością jest stała - mówi z uśmiechem Janusz Radek, który wydał nową, zaskakującą płytę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Strug: życie piosenki zależy od jej prawdziwości

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 15:05
– Niektóre utwory, choć wydają się proste, od razu stają się standardami. Inne gigantyczne produkcje odchodzą w niebyt po jednym sezonie – przyznaje muzyk.
rozwiń zwiń