Janusz Józefowicz: "Piotruś Pan" jest dla całych rodzin

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:14
- Sam mam 7-letnią córeczkę i wiem, że niełatwo jest znaleźć w teatrze coś ciekawego dla dzieci. Na na nasz spektakl zapraszamy również rodziców, oni też się na nim wzruszają - mówi dyrektor artystyczny Studia Buffo.
Audio
  • Janusz Józefowicz o ponownej premierze musicalu "Piotruś Pan" (Muzyczna Jedynka)
  • Janusz Stokłosa i Janusz Józefowicz o musicalu "Piotruś Pan". Rozmowa Moniki Cygan (Muzyczna Jedynka)
- Wracamy do tego tytułu nie tylko w Warszawie. Już za kilka miesięcy w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie premiera Piotrusia Pana w wersji 3D - mówi Janusz Józefowicz
- Wracamy do tego tytułu nie tylko w Warszawie. Już za kilka miesięcy w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie premiera "Piotrusia Pana" w wersji 3D - mówi Janusz Józefowicz Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Musical "Piotruś Pan" do libretta Jeremiego Przybory wraca na deski 15 lat po premierze. - Już 12 grudnia, czyli dokładnie w dniu urodzin Jeremiego Przybory, w teatrze Studio Buffo odbędzie się premiera kameralnej wersji spektaklu. Tego samego dnia inaugurujemy również Aleję Gwiazd Studia Buffo. Pierwszą gwiazdę będzie miał właśnie Jeremi - zdradza Janusz Józefowicz.

Dla gościa radiowej Jedynki "Piotruś Pan" jest wyjątkowo bliski sercu. - To pięknie napisane przez Jeremiego Przyborę. Jestem szczęśliwy, że udało mi się namówić tego mistrza małej formy, żeby napisał libretto do musicalu i to z innym kompozytorem niż Jerzy Wasowski. Pamiętam ten ogromny stres Janusza Stokłosy, który wiedział o tym, że będzie porównywany przez Jeremiego do pana Wasowskiego - wspomina reżyser musicalu.

Jak często spektakl będzie grany i kto znalazł się w jego obsadzie, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Józefowicz (choreograf, aktor, scenarzysta, reżyser, dyrektor artystyczny teatru Studio Buffo)

Data emisji: 2.12.2015

Godzina emisji: 14.29

pg/tj

Czytaj także

Janusz Józefowicz przenosi technologię 3D do teatru

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 17:10
Stało się tak za sprawą musicalu "Polita", który opowiada historię najsłynniejszej w dziejach polskiej aktorki Poli Negri. To pierwsze na świecie widowisko teatralne zrealizowanie w technice stereoskopii.
rozwiń zwiń