Paul Anka: reakcje publiczności karmią piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 15:55
- Pełna emocji reakcja publiczności zawsze powoduje, że odczuwam tę samą piosenkę za każdym razem inaczej. A jeśli utwór nie robi szczególnego wrażenia, mój nastrój sceniczny także z tym rezonuje - mówi artysta.
Audio
  • Paul Anka o koncertach, z którymi przyjeżdża do Polski (Muzyczna Jedynka)
Patronem medialnym obu koncertów Paula Anki w Polsce na początku 2016 r. będzie radiowa Jedynka
Patronem medialnym obu koncertów Paula Anki w Polsce na początku 2016 r. będzie radiowa JedynkaFoto: Radek Pietruszka/PAP

Już niebawem Paul Anka przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Najpierw 1 lutego 2016 roku słynny piosenkarz wystąpi na warszawskim Torwarze, a dzień później w krakowskiej hali Arena. - Koncertowanie jest moją wielką przyjemnością. Nie utrzymuję się z tego, to dla mnie przede wszystkim komunikacja z publicznością, której nie doświadczam na co dzień. Bez tej bezpośredniej konfrontacji nie mam szans dowiedzieć się, jak na odbiorców wpływają moje utwory. Żeby jednak komunikacja między nami wypadła dobrze, muszę z namysłem dobrać odpowiednie piosenki - tłumaczy gość "Muzycznej Jedynki".

Jak zdradza artysta, nie przygotował jeszcze repertuaru przed polskimi koncertami. - Zwykle na kilka tygodni przed występem rozeznaję się, czego będzie oczekiwać publiczność. Mam dużo nowego materiału, ale na pewno nie zapomnę o klasykach, jak "My way", czy piosenkach napisanych wspólnie z Michaelem Jacksonem, na przykład "This is it" - opowiada Paul Anka.

Czy publiczność w Polsce usłyszy największy przebój Kanadyjczyka pt. "Diana", dowiesz się z nagrania audycji.

***

Przygotowała: Anna Will

Gość: Paula Anka (piosenkarz)

Data emisji: 3.12.2015

Godzina emisji: 14.18

Materiał wyemitowano w "Muzycznej Jedynce". Tłumaczenie: Zbigniew Krajewski.

pg/asz

Czytaj także

Aksamitny głos: Frank Sinatra

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 10:00
Bohaterem dzisiejszych „Muzycznych podróży małych i dużych” będzie słynny amerykański piosenkarz Frank Sinatra.
rozwiń zwiń