Zaskakujące anegdoty o gwiazdach estrady

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 22:29
- W mojej książce jest około 200 historii o wspaniałych osobowościach naszego panteonu artystycznego, więc zapraszam do przeczytania lektury pogodnej pt. "Anegdoty" - mówi dziennikarka Lidia Stanisławska.
Audio
  • Lidia Stanisławska opowiada o swojej nowej książce "Anegdoty" (Muzyczna Jedynka)
Lidia Stanisławska
Lidia StanisławskaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Wyd. Prószyński i S-ka Wyd. Prószyński i S-ka

Książka "Anegdoty" to antologia wybranych przez wydawnictwo Prószyński i Spółka anegdot ze zbioru, nad którym Lidia Stanisławska pracowała wiele lat.

W warszawskim Muzeum Karykatury w poniedziałek 14 grudnia odbędzie się spotkanie, poświęcone temu wydawnictwu. - Byłabym niegościnna, gdybym tam Państwa zaprosiła, bo jest ograniczona liczba miejsc i możecie się nie pomieścić - przyznaje dziennikarka.

Gość audycji zdradza, jaka jest historia prapoczątków Grzegorza Małeckiego, co ma wspólnego dyrygowanie z ofertą matrymonialną i jaki jest zapomniany atut piosenek.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Lidia Stanisławska (piosenkarka, dziennikarka)

Data emisji: 8.12.2015

Godzina emisji: 14.38

sm/pg

Czytaj także

Włodek Pawlik i płyta z wierszami Adama Zagajewskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 18:00
- Adam Zagajewski po wysłuchaniu koncertu, podczas którego nagrywaliśmy album z jego utworami był pod wielkim wrażeniem. Stwierdził, że nie spodziewał się, że muzyka może pomóc w odbiorze jego wierszy – opowiada muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta "Marmolada na księżycu". Dzisiaj już się tak nie gra

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 19:00
- Jeśli nagrywasz np. z Claptonem, to on przesyła ci z domu swoja partię, a ty wlepiasz ją w odpowiednie miejsce. W tym przypadku było inaczej, wszyscy siedzieli obok siebie w studiu - tłumaczył w Jedynce Grzegorz Wasowski.
rozwiń zwiń