Piosenka napisana z radości po śmierci czerwonego cara

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 16:37
Przebój zespołu Kombi "Słodkiego, miłego życia" powstał po śmierci Leonida Breżniewa, przywódcy ZSRR, zwanego czerwonym carem Związku Radzieckiego.
Audio
  • Sławomir Łosowski o jubileuszu zespołu Kombi (Muzyczna Jedynka)
Sławomir Łosowski, a w tle w studiu prace nagrodzone w konkursie Choinki Jedynki
Sławomir Łosowski, a w tle w studiu prace nagrodzone w konkursie Choinki JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tekst napisał Marek Dutkiewicz, a muzykę skomponował Sławomir Łosowski, lider zespołu Kombi. Grupa była wówczas na tourne w Związku Radzieckim. - Poczułem taką wenę - śmieje się  Łosowski.

Ten i inne utwory weszły do żelaznego repertuaru Kombi. Grupa świętuje jubileusz powstania. - Żeby podkreślić to 40-lecie zespołu, wychodzimy z nowym albumem, nowymi utworami, 9 piosenkami i jednym instrumentalem - mówi artysta. Ujawnia, że 90 procent muzyki do nowego albumu zostało zrobione na syntezatorach, które liczą sobie 30 i więcej lat. Płyta ma się ukazać na początku 2016 roku.

Czy zespół zmienia brzmienie? Kiedy na koncertach będą grane utwory z nowej płyty? Posłuchaj całej rozmowy, a także piosenki "Na Dobre Dni" zapowiadającej nowy album.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Sławomir Łosowski (zespół Kombi)

Data emisji: 9.12.2015

Godzina emisji: 13.13

ag/gs

Czytaj także

Sławomir Łosowski: muzyka jest całym moim życiem

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 10:00
Lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, Kombi i Kombi Łosowski gra już od 45 lat. - Nie wyobrażam sobie robienia czegoś innego - mówił w Jedynce Sławomir Łosowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: to będzie moja najlepsza płyta

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2015 20:13
- Obecnie miksujemy nasz nowy album, nad którym pracowałem rok. Włożyłem w niego wiele serca i emocji - mówił w Jedynce lider zespołu Kombi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KOMBI "Na dobre dni"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 08:30
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki w środę 2 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń