Ceper z góralem osiągnęli kompromis. Powstała płyta

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 17:06
- Głównym autorem tekstów i muzyki jest Mirosław Kowalik, z którym współpracujemy już od sześciu lat - mówił w Jedynce Jan Trebunia-Tutka.
Audio
  • Jan Trebunia-Tutka i Mirosław Kowalik o swoim nowym projekcie (Muzyczna Jedynka)
Jan Trebunia-Tutka pochodzi z muzycznej podhalańskiej rodziny, znanej nie tylko miłośnikom górskiego folkloru
Jan Trebunia-Tutka pochodzi z muzycznej podhalańskiej rodziny, znanej nie tylko miłośnikom górskiego folkloruFoto: mat. promocyjne

Spotkania basisty zespołu Raz Dwa Trzy z Janem Trebunią-Tutką zaowocowały już m.in. powstaniem takich albumów, jak "Góry w sercu" i "Święta z Jazgotem". Obecnie muzycy pracują nad kolejną płytą, którą zwiastuje utwór "Po co tyle mówić". - Nie jest to folk czy rock. Ta muzyka pokazuje nasze wnętrze, gra nam w duszy i w sercach. Nie czerpiemy z tego korzyści, ale radość i zadowolenie, że możemy się spotkać i czasami zagrać koncert - powiedział Mirosław Kowalik.

W nagraniu utworów brał udział zespół eM Band z Jaworzna. - Nasza muzyka niesie ze sobą pozytywną energię i chyba o to chodzi. Trudno bowiem jest się dopasować do określonego gatunku - dodał producent płyty, na której znajdzie się w sumie 14 utworów. 

Z nagrania audycji można się również dowiedzieć, jak doszło do pierwszego spotkania muzyków i nad czym wtedy pracowali.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Goście: Jan Trebunia-Tutka (wokalista), Mirosław Kowalik (basista)

Data emisji: 11.12.2015

Godzina emisji: 14.14

tj/asz

Czytaj także

Krzysztof Cugowski: to jest czas na spełnianie marzeń

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 15:52
Zjawił się w "Muzycznej Jedynce", by opowiedzieć o krążku, który dopiero ujrzał światło dzienne. Okazuje się jednak, że wokalista Budki Suflera żyje już kolejnymi projektami.
rozwiń zwiń